لزوم ثبت مشخصات خودرو در سامانه تهران من

لزوم ثبت مشخصات خودرو در سامانه تهران من مركز املاك: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از آغاز اجرای طرح جدید محدوده كنترل آلودگی هوا از امروز (اول تیرماه) آگاهی داد.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا محسن پورسیدآقایی با تاكید بر اینكه از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز (اول تیرماه) طرح جدید محدوده كنترل آلودگی هوا در محدوده «زوج یا فرد سابق» به اجرا درآمده است اظهار داشت: از این پس زوج یا فرد بودن پلاك خودرو ملاك تردد در این محدوده نخواهد بود.

معاون شهردار تهران هدف از اجرای این طرح را كنترل آلودگی هوا و مدیریت ترافیك در هسته مركزی شهر ذكركرد و اظهار داشت: طرح زوج یا فرد دیگر كارایی لازم را برای كنترل آلودگی هوا و كاهش ترافیك نداشت. به این جهت برمبنای مصوبه شورای عالی ترافیك، طرح محدوده كنترل آلودگی هوا جایگزین طرح زوج یا فرد سابق شد.

پورسیدآقایی در ادامه به ضوابط طرح محدوده كنترل آلودگی هوا اشاره نمود و اظهار داشت: زمان اجرای این طرح در تمام روزهای سال به استثنای روزهای تعطیل رسمی از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۹ و پنجشنبه ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ خواهد بود همین طور عوارض ورود به این محدوده نصف عوارض محدوده طرح ترافیك در نظر گرفته شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران بر لزوم ثبت نام تمامی خودرو ها در سامانه «تهران من» اصرار كرد و تصریح كرد: شهروندان می توانند با شارژ حساب شهروندی خود در این سامانه عوارض ترددشان را در محدوده های طرح ترافیك و كنترل آلودگی هوا پرداخت كنند این در حالیست كه فرصتی یك ماهه برای پرداخت عوارض تردد در نظر گرفته شده است.

پورسیدآقایی با تاكید بر اینكه ثبت نام در سامانه ی «تهران من» محدودیت زمانی ندارد، اظهاركرد: تابحال نزدیك به یك میلیون خودرو در این سامانه ثبت نام كرده اند كه بیشتر از ۷۰ هزار ثبت نامی كه در این سامانه صورت گرفته است. تنها مشخصات شخصی افراد ثبت شده و مشخصات خودرو را وارد نكرده اند این در حالیست كه ثبت مشخصات خودرو در این سامانه الزامی است و این شهروندان باید با بازگشت باردیگر به سامانه نسبت به ویرایش و تكمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.

وی اشاره كرد: خودرو های پلاك تهران (بدون توجه به زوج یا فرد بودن پلاك) در هر فصل ۲۰ روز و خودرو های پلاك غیرتهران در هر فصل ۱۵ روز می توانند به صورت بلاعوض در «محدوده كنترل آلودگی هوا» یا حلقه دوم تردد داشته باشند. این سهمیه ها قابل انتقال به فصول دیگر نیست و تردد بیشتر از سقف مجاز مشمول پرداخت عوارض می شود. شهروندان در نظر داشته باشند برای بهره مندی از امتیاز ۲۰ روز تردد رایگان، باید در سامانه «تهران من» ثبت نام كرده باشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران پورسیدآقایی درانتها به تسهیلات در نظر گرفته شده برای ساكنان محدوده «كنترل آلودگی هوا» نیز اشاره نمود و اظهار داشت: ساكنان محدوده های ترافیكی (طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگی هوا) علاوه بر یك دفعه خروج بلاعوض قبل از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه و یك دفعه ورود بلاعوض بعد از ساعت ۱۷ از تخفیف ۵۰ درصدی عوارض برای تردد بین ساعات ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۷ بهره مند می شوند. ساكنان محدوده های طرح ترافیك در نظر داشته باشند به ازای هر واحد مسكونی در محدوده های طرح ترافیك و كنترل آلودگی هوا، تنها یك خودرو امكان برخورداری از تسهیلات مذكور را دارد و این دسته از شهروندان برای بهره مندی از این تسهیلات، بعد از ثبت نام در سامانه «تهران من» باید با در دست داشتن مدارك سكونت (سند مالكیت یا اجاره نامه)، قبض عوارض نوسازی و پسماند به دفاتر خدمات الكترونیك شهر بازگشت كنند.

منبع:

5.0 / 5
4317
1398/04/01
15:42:25
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین