معاون وزیر راه خبر داد:

سه اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسكن

سه اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسكن مركز املاك: معاون مسكن وزارت راه و شهرسازی رسیدن به هدف ساخت 400 هزار واحد مسكونی تا آخر عمر دولت دوازدهم، تكمیل مسكن مهر و رسیدگی به كمبود مسكن روستاها را مهمترین اولویت این وزارتخانه اعلام نمود.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، مازیار حسینی بامداد امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در اراضی متعلق به نیروهای مسلح میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سیاست اصلی دولت در دوره جدید مدیریت وزارت راه و شهرسازی، تولید مسكن می باشد. دراین سیاست مقرر است در اقصی نقاط كشور به خصوص مناطقی كه در گذشته كم كاری هایی در زمینه تولید مسكن داشته ایم، تولید انبوه مسكن را در دستور كار قرار دهیم.
وی با اشاره به طرح ملی اقدام برای تولید و عرضه مسكن اضافه كرد: آنچه مدنظر وزارت راه و شهرسازی است، رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی تا آخر عمر دولت دوازدهم، تكمیل مسكن مهر و در مرحله سوم رسیدگی به كمبود مسكن روستاهاست.
حسینی گفت: باوجود آنكه وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیم در حوزه روستاها ندارد با این وجود ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در روستاها را تا اختتام دولت دوازدهم به بنیاد مسكن انقلاب اسلامی تكلیف كرده ایم.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره تفاهم نامه این وزارتخانه با وزارت دفاع نیز تصریح كرد: با تغییر ماموریت و كاربری اراضی نیروهای مسلح، قرار شد با همكاری وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت همه نیروهای مسلح شامل سپاه، ناجا و ارتش همچون امكانات عمرانی، ساخت و ساز ۱۰۰ هزار واحد مسكونی در این اراضی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه عملیات ساخت این واحدها مقرر است بلافاصله آغاز شود، اشاره كرد: با عنایت به اینكه تاكید رئیس جمهور و دولت بر این است كه هم برای نیروهای مسلح و هم سایر كاركنان دولت سرپناه تأمین شود و از طرف دیگر به دنبال تركیب جمعیتی هستیم، نه تفكیك آنها. پس سرریز واحدهای مسكونی ساخته شده در اختیار سایر اقشار قرار می گیرد تا تركیب جمعیتی مناسبی به وجود آورده و ثبات و امنیت در جامعه را به دنبال داشته باشد.


منبع:

1398/04/03
14:31:32
5.0 / 5
4683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین