رایزنی دیپلماتیك برای كودكان كار

وزیر كشور خبر داد: برخورد پلیس با باندهای كودكان كار و خیابان

وزیر كشور خبر داد: برخورد پلیس با باندهای كودكان كار و خیابان به گزارش مركز املاك وزیر كشور از برخورد پلیس با باندهای كودكان كار و خیابانی اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی بامداد امروز و در حاشیه یكصد و بیستمین جلسه شورای اجتماعی كه با مبحث (طرح ساماندهی كودكان كار) برگزار شد، اظهار نمود: مبحث در دستوركار امروز شورا، بررسی گزارش عملكرد دستگاه های مختلف در حوزه ساماندهی كودكان كاری كه در خیابانها مشغول به كار هستند، بود.

وی افزود: دو سال پیش درباره این مورد در یك جلسه ای تصمیم گیری و مقرر شد با رویكرد ساماندهی، حفاظت و صیانت از این كودكان دستگاه های متولی مجموعه ای از اقدامات را انجام دهند. متاسفانه گزارش هایی كه ما از كودكان كار خیابانی داریم نشان داده است در وضعیت های نامناسب و در جاهای نامطلوبی زندگی می كنند.

وزیر كشور تصریح كرد: باندها و افرادی هستند كه از اینها سوءاستفاده می كنند و نوعی استثمارشدگی درباره آنها احساس می شود. با ارزیابی های صورت گرفته مشخص شد كه بخش زیادی از آنها اتباع خارجی و برخی از آنها هم از هموطنان مان هستند.

رحمانی فضلی اضافه كرد: در تصمیمات قبلی گفته بودیم كه كودكان كار باید تحت حمایت های لازم چه از نظر حرفه آموزی و چه از نظر آموزش و درمان واقع شوند و كسانی هم كه خانواده ندارند مورد حمایت كمیته امداد و بهزیستی قرار بگیرند. یعنی تمام عوامل و شرایط برای ساماندهی فراهم بوده است امروز در گزارش هایی كه داده شد، روند كار مطلوب است.

وی عنوان كرد: كماكان با مواردی ازجمله ورود كودكان از افغانستان و حضور آنها در خیابانها، مواجه هستیم كه مقرر شد شرایط را با سفارت افغانستان درمیان بگذاریم اغلب اینها غیرقانونی هستند و اگر همكاری از سوی آنها صورت بگیرد حتما باید این كودكان را ساماندهی نماییم.

وزیر كشور توضیح داد: در غیر اینصورت آنها بعنوان افرادی كه به صورت غیرمجاز وارد كشور شده اند با عدم رعایت تعهدهایی كه دارند، ما مجبور می شویم اینها را عودت دهیم كه این كار را خواهیم كرد. این به نفع آنها هم هست چونكه در شرایط نابسامان زندگی آنها بویژه وقتی در دست باندهایی گرفتارشوند، بسیار بد خواهد بود.

رحمانی فضلی تصریح كرد: مقرر شد نیروی انتظامی با این باندها برخورد جدی داشته باشد و قوه قضاییه هم هماهنگی های لازم را انجام دهد. شهرداری در تامین مكان نگهداری باید تلاش بیشتری داشته باشد و بهزیستی بعنوان متولی اصلی این مورد باید تمام هماهنگی لازم را به عمل بیاورد و استاندارتهران هم با برگزاری جلساتی مبحث را پیگیری كند.

وزیر كشور تصریح كرد: هیچكدام از مردم و مسئولان راضی نیستند تا افرادی در خیابان ها به جای اینكه درس بخوانند و مشغول حرفه آموزی و یا در كنار خانواده خود باشند در خیابان ها باشند.

به گفته وی؛ البته در گزارشی كه به ما عرضه شد حدود ۸۰درصد این افراد، شهروندان بیگانه هستند و امیدواریم شئونات این افراد حفظ شود و از حقوقشان صیانت و به شكلی ساماندهی شوند.
1398/05/06
13:49:38
5.0 / 5
4259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین