كمیسیون اقتصاد دولت موافقت كرد؛

ساخت نخستین راه آهن كشور با مشاركت بخش خصوصی، جزئیات تامین مالی

ساخت نخستین راه آهن كشور با مشاركت بخش خصوصی، جزئیات تامین مالی به گزارش مركز املاك كمیسیون اقتصاد دولت با راه اندازی راه آهن ۲۷۱ كیلومتری بیرجند-بافق-مشهد به صورت مشاركت بخش خصوصی با شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با هزینه ۳۷۱۸ میلیارد تومان موافقت نمود.به گزارش مركز املاك به نقل از دفتر هیئت دولت، كمیسیون اقتصاد هیئت دولت در جلسه ۱۴ مرداد به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی با انعقاد قرارداد تأمین هزینه های اجرایی پروژه اتصال بیرجند به راه آهن بافق - مشهد به طول حدود ۲۷۱ كیلومتر موافقت نمود.
در همین راستا، شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور بعنوان نماینده این وزارت برای انعقاد قرارداد با شركت راه اندازی راه آهن بیرجند - یونسی (به سهامداری شركت های تیراژ، آرادان، اس دی ام، توچال و توسار) تعیین شد.
مطابق این تصمیم، شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور مجاز است، با حفظ مالكیت دولت، نسبت به انعقاد قرارداد مشاركت با شركت مذكور درمورد مطالعات، طراحی، راه اندازی، تكمیل، راه اندازی، تملك اراضی، استفاده از منابع بهره برداری و انتقال، با برآورد تقریبی ۳۷ هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال اقدام نماید.
همچنین در این پروژه، شركت طرف قرارداد، عهده دار تأمین ۹۰ درصد منابع مالی مورد نیاز برای راه اندازی پروژه و تأسیسات جانبی مربوط و تملك اراضی تا مرحله تحویل دائم، راه اندازی و تسویه حساب كامل هزینه ها خواهد بود كه از این میزان ۷۰ درصد از محل سایر منابع مالی همچون تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی و ۲۰ درصد مستقیماً توسط شركت طرف قرارداد تأمین می شود. شركت ساخت هم تأمین ۱۰ درصد برآورد هزینه های پروژه را تعهد می كند.
لازم به ذكر است، دوره واگذاری معادل ۱۲ سال مشتمل بر ۴ سال دوره راه اندازی و تكمیل و ۸ سال دوره پرداخت اقساط به شركت طرف قرارداد و صندوق توسعه ملی خواهد بود.
گفتنی است، مجوز انعقاد قرارداد مشاركت برای اجرای پروژه اتصال بیرجند به راه آهن بافق – مشهد در خرداد ماه امسال در جلسه هیئت وزیران مطرح و جهت بررسی بیشتر به كمیسیون اقتصاد هیئت دولت ارجاع شده بود.
به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، این اولین دفعه است كه یك پروژه راه آهن در سطح ملی با مشاركت بخش خصوصی و دولت راه اندازی می شود.

5.0 / 5
4302
1398/05/18
16:38:31
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین