فعال صنفی حمل و نقل دریایی مطرح كرد؛

انتقاد رئیس اتحادیه تعاونی های حمل دریایی از فرسودگی ناوگان فله

انتقاد رئیس اتحادیه تعاونی های حمل دریایی از فرسودگی ناوگان فله به گزارش مركز املاك عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران بر حضور پُررنگ بخش تعاون در حوزه حمل و نقل تصریح كرد و اظهار داشت: جابه جایی حجم عمده كالاهای فله ای دریایی از راه بخش تعاون صورت می گیرد.به گزارش مركز املاك به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، احمد هاشمی درباره وضعیت خدمات رسانی بخش تعاون در حوزه حمل و نقل عمومی، تصریح كرد: اتاق تعاون متشكل از اتحادیه ها و اتاق های استانی است و در حوزه اتحادیه ها بخش های مختلفی وجود دارد كه یكی از این بخش ها حمل و نقل است.
وی اضافه كرد: اتاق تعاون ۷ اتحادیه سراسری در كشور دارد كه به جز ناوگان حمل و نقل ریلی و هوایی در سایر حوزه های حمل و نقل هم فعالیت دارد و حوزه تعاون از سهم به سزایی در بخش حمل و نقل عمومی برخوردار می باشد.
عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران، افزود: در حوزه حمل و نقل مسافری دریایی بیشترین سهم را بخش تعاون دارد. حجم عمده ای از كالاهای فله ای كه از راه ناوگان دریایی حمل و نقل می شود، از راه بخش تعاون است.
هاشمی با تاكید بر اینكه بخش تعاون در حوزه حمل و نقل نقش بسزایی دارد، اظهار داشت: البته مشكلات و معضلاتی در این راه وجود دارد كه یكی از این موارد فرسودگی این ناوگان است.
به گفته وی، در بخش ترانزیت كالایی با عنایت به موقعیت استراتژیك كشور ظرفیت خوبی وجود دارد، اما معضلی كه است بخش حمل و نقل ما امكان سفر به كشورهای همسایه را به علت فرسودگی این ناوگان ندارد و این مورد خود عاملی برای عدم ارز آوری از این طریق به كشور است.
عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران افزود: بیشتر از ۹۰ درصد حمل و نقل كالا از راه دریایی انجام می شود و ما قبل از این هم این تجربه را داشتیم كه باید بخش غیردولتی حمل و نقل دریایی را فعال نماییم، چونكه سرمایه گذاری در این بخش بدون كمك دولت خیلی سخت است.

1398/05/20
14:05:29
5.0 / 5
4059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین