در آستانه ماه محرم و صفر صورت گرفت

توافقات اولیه با عراق برای بازگشایی مرز خسروی

توافقات اولیه با عراق برای بازگشایی مرز خسروی به گزارش مركز املاك وزیر كشور اظهار داشت: برای بازگشایی مرز خسروی توافق اولیه با این مرز انجام شده و این امر را در تفاهم نامه با معاون وزیر كشور عراق گنجاندیم و موافقت اولیه را انجام دادیم، امیدواریم نهایی شود تا مردم از مرز خسروی به عراق بروند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در حاشیه دومین همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی در حرم مطهر رضوی در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: برای بازگشایی مرز خسروی توافق اولیه با این مرز انجام شده و این امر را در تفاهم نامه با معاون وزیر كشور عراق گنجاندیم و موافقت اولیه را انجام دادیم. در مسافرت شنبه وزیر كشور عراق به ایران هم این جزو موضوعات اصلی است. توافقات اولیه صورت گرفته و امیدواریم نهایی شود تا مردم از مرز خسروی به عراق بروند.
وی با اشاره به اینكه پاسپورت هویت هر فردی است كه حتما باید داشته باشد اما با توافقی كه انجام دادیم پس از دهه محرم تا آخر صفر این اتفاق خواهد افتاد و روادید لازم نیست، عنوان كرد: البته این امر به معنای عدم نظارت بر ترددها نیست، حتما نظارت كافی صورت خواهد گرفت و متناسب با ظرفیت هایی كه امسال تدارك بیشتری دیدیم، صورت خواهد گرفت. مرزها هم آمادگی لازم را از نظر خدماتی، امكانات، پشتیبانی و امنیتی دارند و مشكل خاصی نداریم.
رحمانی فضلی در مورد همكاری عراق با ایران برای اربعین، اظهار داشت: كشور عراق در این زمینه در این چند سال همكاری بسیار خوبی داشته و بدون همكاری آنها امكان ندارد بتوانیم بیشتر از ۲ میلیون نفر را به عراق راهی نماییم. در حوزه های دیپلماسی و بحث های گذرنامه، امنیت و خدمات همكاریهای بسیار خوبی صورت گرفته است.
وزیر كشور اضافه كرد: افرادی از ایران به عراق رفتند و جلساتی را برگزار كردند، خود من هم به این كشور سفر كردم. وزیر كشور سابق عراق به ایران آمدند و این هفته هم وزیر جدید به ایران می آید كه امیدواریم این صحبت ها و مذاكرات در جهت تامین گسترش و بهبود كیفیت همه خدمات باشد.
5.0 / 5
4124
1398/05/25
11:29:22
تگهای خبر: خدمات , سفر , كیفیت
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین