افزایش تعداد ایستگاه های خط 7 متروی تهران به 16 ایستگاه

افزایش تعداد ایستگاه های خط 7 متروی تهران به 16 ایستگاه به گزارش مركز املاك مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینكه بزودی هشت و نیم كیلومتر از بخش شرقی خط 7 متروی تهران بطور رسمی افتتاح می شود، اظهار داشت: تعداد ایستگاه های این خط با احتساب دو ایستگاه بسیج و میدان محمدیه كه همزمان با شب عید غدیر خم بهره برداری غیررسمی شد همین طور مجموعه 6 ایستگاهی كه طی شش ماه دوم سال در خدمت شهروندان قرار می گیرد به 16 ایستگاه خواهد رسید.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، علی امام با اشاره به افتتاح دو ایستگاه میدان محمدیه و بسیج (حدفاصل ایستگاه های مهدیه تا بسیج)، اظهار داشت: این آمادگی را داریم كه از مهر ماه تا اختتام امسال هر ماه، یك ایستگاه را در خط ۷ مترو وارد مدار بهره برداری نماییم.

وی با تاكید بر اینكه اولویت ما تكمیل خطوط ۶ و ۷ متروی تهران است، اظهاركرد: بخش میانی و شمالی خط ۷ را در دو مرحله زمانی تیر و اسفند ماه سال قبل با ۸ ایستگاه افتتاح كردیم كه تعداد این ایستگاه ها با احتساب مجموعه ایستگاه های بهره برداری شده طی ماه های آینده در سال ۹۸ به ۱۶ ایستگاه خواهد رسید همین طور ۶ ایستگاه باقیمانده در برنامه سال ۹۹ است كه در مجموعه با تامین منابع مالی و تكمیل خط ۷ شاهد ۲۲ ایستگاه با ۲۷ كیلومتر تونل در این خط خواهیم بود.

مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) درباب خط ۶ متروی تهران با تاكید بر اینكه نخستین افتتاح ما در خط ۶ مربوط به ایستگاه میدان امام حسین (ع) است، اظهاركرد: این ایستگاه با خط ۲ تقاطع دارد و نقطه پر ترددی در تهران شمرده می شود.

امام با اشاره به اینكه ۹ كیلومتر جنوبی خط ۶ (حد فاصل دولت آباد تا میدان شهدا) در ۱۸ فروردین ماه سال جاری با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید، اظهار داشت: مرحله بعدی افتتاح حد فاصل ایستگاه تربیت مدرس در منطقه ۲ تا ایستگاه ستاری در منطقه ۵ است.

وی درباب بودجه مورد نیاز برای تكمیل خطوط ۶ و ۷ اظهاركرد: در شرایط فعلی بودجه مورد نیاز ۷ هزار میلیارد تومان است كه البته این رقم تا انتهای پروژه ثابت نیست چونكه قیمت ها و هزینه در حال تغییر است.

مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) افزود: در سال ۹۶ هزینه راه اندازی یك كیلومتر خط مترو با همه وسایل، تجهیزات و ناوگان آن حدود ۲۵۰ میلیارد تومان بود كه هم اكنون این رقم از ۵۵۰ میلیارد تومان فراتر رفته است و رقم آن برای سال آینده قابل پیش بینی نیست.

بنا براعلام روابط عمومی و بین الملل شركت مترو، وی اشاره كرد: امكان دارد این گونه گفته شود كه با عنایت به اینكه بخش خیلی از مصالح ساختمانی در بخش تاسیساتی مترو از داخل كشور تامین می شود پس نباید قیمت افزایش یابد اما باید این نكته را نیز در نظر بگیریم كه در شرایط فعلی اقتصادی قیمت تولیدات داخلی نیز افرایش داشته است.

منبع:

1398/05/30
21:33:06
5.0 / 5
4310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین