نمره 15 آقای رئیس به شورای دو ساله!

نمره 15 آقای رئیس به شورای دو ساله! به گزارش مركز املاك رئیس شورای شهر تهران در آستانه سومین سال فعالیت شورای شهر پنجم به عملكرد مدیریت شهری نمره 15 داد و اظهار داشت: در توسعه حمل و نقل عمومی، نوسازی بافتهای فرسوده و مقابله با آسیبهای اجتماعی نتوانسته ایم مطالبات به حق مردم را پاسخ كافی بدهیم.


محسن هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فراز و نشیب های فعالیت دو ساله شورای 21 نفره پنجم در تهران در آستانه سالگرد شروع به كار، اظهار داشت: اگر عملكرد شورای شهر را بخواهیم در قالب اختیارات و وظایف قانونیش بررسی نماییم، باید اظهار داشت كه قابل دفاع یا قابل قبول است، اما اگر بخواهیم در مورد عملكرد مجموعه مدیریت شهری قضاوت نماییم، نمی توانیم به قسمتی از انتقاداتی كه به عملكرد مدیریت شهری كه شورای شهر قسمتی از آن است پاسخ قانع كننده بدهیم.
وی ادامه داد: شاید بتوان گفت در حوزه شهرسازی، حفظ محیط زیست و شفاف سازی عملكرد مدیریت شهری شورا كارنامه مثبتی دارد اما در بعضی حوزه ها نظیر توسعه حمل و نقل عمومی، نوسازی بافت فرسوده و مقابله با لطمه های اجتماعی نتوانسته ایم مطالبات به حق مردم را پاسخ كافی بدهیم.
هاشمی با اشاره به اینكه شورای شهر تهران اهتمام كرده كه خواست وانتظارات شهروندان را سرلوحه عملكرد شورای شهر خود قرار دهد، افزود: انتظارات شهروندان تهرانی را می توان در چهار حوزه حل مساله ترافیك، كاهش آلودگی هوا، مقابله با لطمه های اجتماعی و نوسازی بافت های فرسوده و كاهش لطمه پذیری و افزایش تاب آوری در مقابل سوانح طبیعی بویژه زلزله از درون نظرسنجی های علمی صورت گرفته استخراج كرد.
بگفته هاشمی، بنظر می رسد چاره بخش عمده این معضلات، به ویژه ترافیك و آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی باشد كه طی دوسال نخست شورا، متاسفانه انتظارات مردم از این بخش برآورده نشده است و باید در جهت افزایش ظرفیت و توسعه تجهیزات حمل و نقل عمومی اقدامات جدی و پرشتابی صورت گیرد.
وی بر این نكته تاكید داشت كه امروز ظرفیت حمل و نقل عمومی تهران در مقایسه با یك دهه قبل، افزایش چندانی نیافته است در حالی كه در توسعه زیرساخت گامهای خوبی برداشته شده اما بدلیل ضعف در تامین تجهیزات از قبیل اتوبوس و تجهیزات ثابت و قطارهای مترو، ظرفیت حمل مسافر جهشی نیافته است وباید اولویت نخست مدیریت شهری در دوسال باقیمانده در این بخش باشد.
رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه بعضی از اعضا شورا معتقدند كه دست های پنهان در شهرداری اجازه پیشرفت امور در شهر را نمی دهد، این افراد چه كسانی هستند؟ اظهار داشت: به صورت كلی در ذهنیت قسمتی از جامعه ایران، نظریه توهم توطئه جا دارد، اگر منظور از دستهای پنهان بوركراسی موجود در شهرداری است كه این مساله همیشه مطرح بوده و معایب و مزایایی دارد و نمی توان آنرا انكار كرد اما می توان برای غلبه بر آن و تسهیل بوركراسی برنامه داشت.
وی در پاسخ به انتقاداتی مبنی به جهت اینكه برخی اعضا شورا گویی گرفتار كرختی و كم كاری شدند اظهار داشت: این قضاوت شما را به طور كلی قبول ندارم البته امكان دارد در بعضی موارد مصداق داشته باشد، طبیعی است برخی اعضا كه تجربه حضور در چنین سطحی از تصمیم گیری و ملاحظات ومشكلات آنرا نداشته اند، وقتی با موانع كار و فشارها ومشكلات وبحرانها مواجه می شوند، گرفتار تضعیف روحیه می شوند اما می توانم بگویم اكثریت شورا همچنان با انرژی و انگیزه به دنبال انجام وظایف خود وكاهش مشكلات شهروندان هستند.
هاشمی در مورد چشم انداز شورا و نمره عملكردی اظهار داشت: یكی از مسایل اصلی مدیریت شهری در دوسال نخست بی ثباتی در مدیریت بود كه سبب تعیین سه شهردار و دو سرپرست طی كمتر از دو سال برای شهرداری تهران شد، خوشبختانه از آبان ماه گذشته این مساله حل شد و دكتر حناچی مسئولیت اجرایی مدیریت شهری را برعهده گرفتند كه امیداوریم تا اختتام دوره بتوانند ثبات مناسبی را در شهرداری تهران حاكم كنند. من به عملكرد دوساله شورا مانند سال قبل نمره 15 می دهم یعنی در مجموع قابل قبول بوده است اما انتقاداتی به برخی بخش ها وجود دارد.
منبع:

1398/06/02
13:48:00
5.0 / 5
4420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین