معاون استاندار تهران تاكید كرد

ضرورت بازبینی در ماده 11 قانون هوای پاك برای توسعه صنایع استان تهران

ضرورت بازبینی در ماده 11 قانون هوای پاك برای توسعه صنایع استان تهران به گزارش مركز املاك معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران بر ضرورت بازبینی در ماده ۱۱ قانون هوای پاك برای توسعه ظرفیت صنایع در استان تهران تاكید و اظهاركرد: بدون شك برای تك رقمی كردن نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران با موانعی روبرو می باشیم كه از مهم ترین آن می توان به ماده ۱۱ قانون هوای پاك اشاره نمود.محمد امامی امین در گفت و گو با ایسنا در تشریح چشم انداز توسعه و افزایش ظرفیت صنایع در استان تهران و ایجاد اشتغال و به تبع آن كاهش نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران اظهاركرد: امسال بیشتر از ۹۰ درصد مراجعات صاحبان صنایع به من بعنوان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران برای افزایش ظرفیت و توسعه صنایع بوده است كه این نوید دهنده بهبود اوضاع در عرصه تولید است. در حقیقت امروز بازار داخلی توجه خوبی به كالای تولید داخل دارد و حال تولید در سطح استان تهران در مقایسه با گذشته بسیار بهتر شده است.

وی اضافه كرد: هم اكنون نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران از ۱۲.۴ گذشته به ۱۰.۱ رسیده است. بدون شك برای تك رقمی كردن نرخ رشد بیكاری در سطح استان تهران با موانعی روبرو می باشیم كه از مهم ترین آن می توان به ماده ۱۱ قانون هوای پاك اشاره نمود.

امامی امین افزود: برپایه این قانون استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران ممنوع می باشد در حالیكه اگر این محدودیت نباشد افزایش ظرفیت تولید و به دنبال آن افزایش اشتغال در سطح استان را شاهد خواهیم بود. خیلی از صنایع استان امروز معطل این ماده هستند تا بتوانند افزایش ظرفیت و تولید را محقق كنند.

وی تصریح كرد: درخواست برای افزایش ظرفیت و توقف اجرای ماده ۱۱ قانون هوای پاك به معنای نادیده گرفتن استانداردهای زیست محیطی نیست و هم اكنون هم اغلب صنایع ما در استان تهران استانداردهای زیست محیطی را رعایت می كنند و در بحث نوسازی صنایع هم متعهد می شوند استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمایند. بنابراین در خواست ما این است كه در شرایط سخت فعلی كه درگیر تحریم های ظالمانه هستیم و مهمترین وظیفه حفظ اشتغال موجود و افزایش نرخ جذب متقاضیان كار است اجرای این ماده متوقف شود.

معاون استاندار تهران افزود: درخواست توقف این اجرای این ماده تا آخر برنامه ششم است تا اجازه توسعه به صنایع داده شود تا از این شرایط بحرانی عبور نماییم و در این مدت هم فرصت است كه ماده ۱۱ قانون هوای پاك و منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران بازبینی شود و به شكلی قرار بگیرد كه پاسخ درخواست های این حوزه هم داده شود.

وی خاطرنشان كرد: البته باید زیرساخت های لازم همچون آب، برق و... هم برای كارخانه ها تامین گردد هم اكنون خیلی از كارخانه ها آماده هستند اما معطل این زیرساخت ها مانده اند. بدون شك اگر این موارد محقق شود افزایش اشتغال را شاهد خواهیم بود و به دنبال آن می توان ظرف چند ماه آینده نرخ رشد بیكاری در استان تهران را تك رقمی كرد.

منبع:

1398/06/15
23:35:12
5.0 / 5
3963
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین