در تشریح موارد كاربردی كردن پهپادها در كشور اعلام شد

موفقیت در كمك به سیل زدگان، مدل سازی زلزله های بزرگ و شناسایی شكارچیان غیرمجاز با كمك پهپادها

موفقیت در كمك به سیل زدگان، مدل سازی زلزله های بزرگ و شناسایی شكارچیان غیرمجاز با كمك پهپادها به گزارش مركز املاك دبیر كارگروه ساماندهی پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی با بیان این كه در سیل فصل بهار امسال پهپادها موفق به حمل كابل برق، غذا و دارو به سیل زدگان شدند، اظهار داشت: علاوه بر آن با استفاده از پهپادهای مجهز به دوربین های حرارتی شكارچیان غیر مجاز در جنگل های گلستان را شناسایی كردیم.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، دكتر سعیدی امروز در گردهمایی فناورانه صنایع، شركت های دانش بنیان و استاتارپ های حوزه محصولات و خدمات پهپادی با اشاره به سابقه ایران در طراحی و كاربردی كردن پهپادها در كشور، اضافه كرد: ایران تا سال ۱۳۶۳ در حوزه پهپادها هیچ فناوری نداشت و نخستین فناوری كاربردی پهپاد مهاجر بوده است كه در فیلم حاتمی كیا مورد استفاده قرار گرفت.
وی با بیان این كه از سال ۷۴ تا ۸۴ پهپادها برای صنایع نظامی توسعه یافتند، افزود: از سال ۸۵ تا ۹۵ كشور وارد فناوری پهپادهای غیرنظامی شد، بگونه ای كه بیشتر از ۲۰ هزار كاربر فعال در حوزه پهپادها مشغول به فعالیت شدند و ۱۵ هزار شغل پایدار هم بوجود آمد.
سعیدی با اشاره به توسعه كاربردهای پهپادها در حوزه مدیریت بحران از كاربردی شدن این فناوری در سیل امسال اطلاع داد و افزود: در سیل استان های لرستان و گلستان این پهپادها موفق به حمل كابل برق، طناب و غذا به سیل زدگان شدند.
دبیر كارگروه ساماندهی پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی با اشاره به كاربردهای فناوری پهپاد در دامداری ها، اظهار داشت: در داراب فارس چندین گاو ناپدید شده بودند كه با استفاده از پهپادهای مستقر در این شهر موفق به پیدا كردن دام های گمشده شدیم، همینطور از این تكنولوژی می توان در استفاده از فعالیت های چوپانی استفاده كرد؛ چون كه گوسفندان از پهپادها می ترسند و این فناوری می تواند در توسعه چوپان صنعتی موثر باشند.
وی با اشاره به توسعه بازار ۱۲۷ میلیاردی پهپادها اظهار داشت: بیشترین درآمد این حوزه مربوط به حوزه های بازرسی و زیرساختی و رسانه و سرگرمی می شود.
سعیدی همینطور از ایجاد بیمه سه گانه برای پهپادها اطلاع داد و اظهار داشت: این امر با تلاش های صورت گرفته انجام شده است كه در این قالب پهپادهای ساخته شده با مبلغ ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان بیمه می شوند.
وی با اشاره به كاربردهای این فناوری در اطفای حریق، اظهار داشت: در سانحه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج، پهپادها توانستند مكان دقیق سقوط این هواپیما در ارتفاعات دنا را پس از ۱۰ ساعت اعلام كنند.
وی همینطور خاطرنشان كرد: بعد از زلزله بزرگ سرپل ذهاب استان كرمانشاه ما با همكاری با هلال احمر توانستیم توزیع چادرها به زلزله زدگان را ساماندهی نماییم، ضمن آن كه با استفاده از داده های پهپادها نسبت به مدل سازی این زلزله اقدام شد.
سعیدی از استفاده از این تكنولوژی در پیشگیری از شكار غیر قانونی اطلاع داد و اظهار داشت: در جنگل های استان گلستان شاهد شكار غیرقانونی و كشته شدن جنگلبانان بودیم كه ما با استفاده از پهپادهای مجهز به دوربین های حرارتی افراد خاطی را شناسایی كردیم.
وی با اشاره به وضعیت ایران در زمینه توسعه فناوری های پهپاد، اظهار داشت: برپایه آمارهای جهانی ایران جزو ۱۰ كشور برتر مدیریت راه ها با استفاده از پهپادها قرار دارد.
منبع:

1398/06/26
15:32:35
5.0 / 5
3946
تگهای خبر: استان , بیمه , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین