مركز آمار ایران اعلام كرد:

اعلام مساحت آپارتمان های كشور

اعلام مساحت آپارتمان های كشور مركز املاك: مركز آمار ایران، جزئیات مساحت واحدهای مسكونی كشور را اعلام نمود كه بر اساس آن، مساحت تنها یك هزارم آنها، بیش از ۵۰۰ متر می باشد.


به نقل از مركز آمار ایران، از مجموع ۲۲ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۳ واحد مسكونی معمولی در كشور، تعداد ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۷۱۱ (۲۱.۷ درصد) واحد مسكونی بین ۵۱ تا ۷۵ متر مربع مساحت دارند كه یك پنجم واحدهای مسكونی در كشور است و واحدهای مسكونی با مساحت ۵۰۰ متر مربع و بیش تر با تعداد ۳۲هزار و ۸۹۶ واحد (۰.۱ درصد) كمترین سهم را دارا می باشند.
همچنین از مجموع ۲۲ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۳ واحد مسكونی معمولی در كشور تعداد ۸ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۱۵۳ واحد(۳۹.۹ درصد) آپارتمانی و تعداد ۱۳ میلیون و ۸۵۴ هزار و ۸۵۰ واحد(۶۰.۷ درصد) غیر آپارتمانی می باشد.
توزیع واحدهای مسكونی معمولی برحسب نوع اسكلت نیز نشان می دهد كه ۳۰.۹ درصد این واحدهای مسكونی دارای اسكلت فلزی، ۲۶.۴ درصد دارای اسكلت بتون آرمه و ۴۲.۵ درصد سایر بوده است.
بیشترین سهم مصالح بكار رفته در واحدهای مسكونی كه اسكلت آنها فلزی یا بتون آرمه نیست، مربوط به آجر و آهن یا سنگ و آهن با ۲۵.۶ درصد (تعداد ۵۸۵۰۸۷۹) می باشد.
مركز آمار ایران اعلام كرده است: كاربران می توانند برای مشاهده نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسكن ۱۳۹۵ به سایت مركز آمار ایران به نشانی www.ama.org.ir مراجعه كنند.
 

1396/05/01
18:18:06
5.0 / 5
5366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین