سخنگوی وزارت كشور خبر داد

وعده رئیس جمهور به دهیاران اجرایی شد، تعیین تكلیف وضعیت استخدام و حقوق دهیاری ها با مصوبه دولت

وعده رئیس جمهور به دهیاران اجرایی شد، تعیین تكلیف وضعیت استخدام و حقوق دهیاری ها با مصوبه دولت مركز املاك: سخنگوی وزارت كشور از اجرایی شدن وعده رئیس جمهور به دهیاران آگاهی داد.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی با اشاره اجرایی شدن وعده رئیس جمهور به دهیاران در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی، اظهارداشت: آقای دكتر روحانی در آن همایش با تاكید بر لزوم امنیت شغلی دهیاران، این مهم را از پایه ها و اساس رونق گرفتن كار و كوشش برای روستاها توصیف كردند و از وزیر كشور در خواست كردند طرحی را در این زمینه به هیأت وزیران ارائه نمایند.

وی در ادامه اضافه كرد: با پیشنهاد و پیگیری های وزیر كشور، دولت به منظور امنیت شغلی كاركنان دهیاری ها و دهیاران و تأمین اجتماعی آنها و رونق بخشیدن به كار و تلاش در روستاها، بخشنامه استخدامی دهیاری های كشور و بخشنامه اجرایی تشكیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی روستاها و نحوه انتخاب دهیار را اصلاح و ابلاغ نمود.

معاون هماهنگی وزارت كشور در ادامه با اشاره به پیگیری های وزیر كشور برای بهبود و ارتقای كاركرد دهیاری ها در كشور، اضافه كرد: بر طبق این مصوبه، وزارت كشور (سازمان شهرداریها) مجاز است به دهیاری ها متناسب با جمعیت، درآمد و سایر شاخص ها، همچون شهرداری ها، ساختار سازمانی ابلاغ كند.

سامانی با اشاره به اینكه وضعیت نیروهای استخدامی دهیاری ها بصورت قراردادی و برمبنای عناوین ساختاری خواهد بود، اشاره كرد: حقوق و مزایای آنان برمبنای قانون كار و فرم قرارداد با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی و وزارت كار توسط وزارت كشور ابلاغ می شود. همین طور حقوق و مزایای دهیاری ها در امتداد برقراری عدالت در صورت نیاز قابل افزایش خواهد بود.

سخنگوی وزارت كشور اظهار داشت: نحوه بكارگیری كاركنان دهیاری (غیر از دهیار) بوسیله برگزاری آزمون و برمبنای دستورالعمل ابلاغی وزارت كشور خواهد بود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، معاون هماهنگی وزارت كشور با اشاره به اینكه طبق این مصوبه افرادی كه در دهیاری اشتغال دارند در زمان استخدام در دستگاههای دیگر، تمام سوابق آنها بعنوان سنوات قابل قبول لحاظ می شود، اشاره كرد: با مجوز داده شده برای ابلاغ ساختار دهیاری ها، جایگاه دهیاری ها بعنوان موسسه عمومی غیر دولتی مورد پذیرش دولت واقع شده است.

منبع:

1398/06/30
15:33:49
5.0 / 5
4042
تگهای خبر: توسعه , جمعیت , دستگاه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین