معاون شهردار تهران عنوان كرد

وجود 10 هزار دكل مخابراتی در تهران، جمع آوری دكل های بدون مجوز

وجود 10 هزار دكل مخابراتی در تهران، جمع آوری دكل های بدون مجوز به گزارش مركز املاك معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران با اشاره به طرح ساماندهی دكل های مخابراتی شهر تهران، اظهار داشت: حفظ سلامت شهروندان مهمترین اولویتی است كه در صدور مجوز نصب دكل های مخابراتی و رادیویی پایتخت مدنظر شهرداری تهران قرار دارد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان در بازدید از شركت ارتباط مشترك شهر بعنوان متولی ساماندهی و صدور مجوز دكل های مخابراتی در شهر، اظهار نمود: دو مسئله مهم در ارتباط با سوژه دكل های مخابراتی وجود دارد، یكی بحث تعارض منافع و روابط حقوقی در نصب دكل ها در املاك مردم و نسبت آن با املاك مجاور است و دیگری بحث حریم ایمنی این دكل هاست.
وی افزود: باید تجربه دنیا درباب نصب دكل در اماكن عمومی و مسائل حقوقی در رابطه با آن بررسی شود؛ البته قسمتی از مطالعات لازم انجام شده كه طرح هایی نیز برمبنای آن در حال تهیه است اما نیاز داریم تا با دیدی آینده پژوهانه برای مشكلات، راهكارهای منطقی ارائه نماییم.
مظاهریان به سوژه حساسیت اعضای شورای شهر درباب مجاورت دكل های مخابراتی و برخی مدارس در شهر تهران هم اظهار داشت: دكل های مخابراتی باید یك حریم ایمنی مشخص داشته باشند، كه این حریم ایمن در حال تعیین است؛ نباید اجازه داد در مجاورت فضاهای حساس مانند مدرسه یا بیمارستان این دكل ها نصب شوند.
وی اشاره كرد: البته هم اكنون هم كمیته صدور مجوز دكل ها كه با حضور شركای مختلف از شهرداری، شورای شهر، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی و غیره حضور دارند، دقت لازم صورت می گیرد و در مجاورت مدرسه یا بیمارستان اجازه نصب دكل داده نخواهد شد.
معاون شهردار تهران اظهار داشت: 10 هزار دكل مخابراتی در شهر تهران وجود دارد كه كار ساماندهی این دكل ها و بررسی مجوزهای آن در حال انجام می باشد و اگر دكلی در گذشته بدون مجوز برقرار شده باشد، باید جمع آوری شود.
بر طبق گزارش شهرنوشت، مظاهریان با تاكید بر اینكه شهرداری نماینده مردم است و درباب سلامت مردم با كسی تعارف ندارد، بیان كرد: در طرح ساماندهی دكل ها اگر مشخص شود دكلی بدون مجوز بوده یا تشعشعات آن خارج از حد استاندارد باشد، شهرداری ورود كرده و اجازه فعالیت آنرا نمی دهد..
منبع:

1398/06/30
20:34:31
5.0 / 5
3978
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین