معاون شهردار تهران:

محله های پایتخت، محور توسعه شوند

محله های پایتخت، محور توسعه شوند به گزارش مركز املاك معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، یكی از اهداف مدیریت شهری در دوره جدید را كاستن فاصله میان شمال و جنوب شهر می داند و اعتقاد دارد راه عملی كاستن این فاصله توانمندسازی محله های كمتر برخوردار شهر است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان اظهار داشت: ارتباطات و پیشرفت در حمل و نقل عمومی مانند راه اندازی مترو در تهران، سبب شده تا شهروندان از جنوبی ترین نقطه شهر به بخش های شمالی سفر كنند و همین عامل هم چهره حقیقی فاصله میان شمال و جنوب شهر را به خصوص برای شهروندان، آشكارتر كرده است.
وی هدف مدیریت شهری را كاستن از این فاصله می داند، اما تاكید دارد كه كاهش فاصله شمال و جنوب شهر باید از پایین آغاز شود.
به قول معاون شهردار تهران، برای كاهش فاصله كیفیت زندگی میان محلات شهر، هدف خیلی روشن است و باید محلات كمتر برخوردار توانمند شوند. اعتقاد داریم در این محلات می توان جنبه هایی از توسعه را ایجاد كرد؛ به صورتی كه حود محلات، محور توسعه شوند، تجربه جهانی هم همین را سفارش می كند.
مظاهریان معتقد است: به جای اینكه بخواهیم وارد تك تك خانه ها شویم و روی افراد تمركز نماییم، می توانیم محرك های توسعه و تولید را در محله ایجاد كنیم؛ چون كه عموما محلات كمتر برخوردار بیشتر از سایر محلات از اقتصاد كلان كشور تاثیر می پذیرند.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، از دفاتر توسعه محلات صحبت می كند و می گوید: هدف اصلی این دفاتر همین است كه با شناسایی پتانسیل هایی كه محلات دارند و چیزی كه آنها را از هم متمایز می كند بتواند جنبه ورود سرمایه به آن محله را فراهم نمایند. مثلا در منطقه ۱۱ دو سینما پرسپولیس كه اولین سینمای روباز كشور بوده و سینما فرخ كه كاملا با همان حالت دهه ۵۰ فیلم نشان داده است حتی قوانینش هم همان است، می تواند حس نوستالژی داشته باشد و به جذب توریسم شهری كمك نماید.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی در سال ۱۳۸۶ در محله های تهران به وجود آمد. در سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰، دفاتر محلی نوسازی كه عموما بعنوان دفاتر تسهیل گری شناخته می شوند، توانستند با اعتمادسازی عمومی در بافت های فرسوده بر سرعت و كیفیت نوسازی در این بافت ها بیفزایند. در فاصله سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۲ هم با ایجاد جریان نوسازی و با عنایت به مأموریت اصلی محوله به آنها (تجمیع پلاك ریزدانه) دفاتر توانستند سهم پروانه های تجمیعی از كل پروانه های صادره را به میزان قابل توجهی بالا برند.1398/07/03
20:40:59
5.0 / 5
3970
تگهای خبر: توسعه , تولید , خانه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین