یك مقام مسئول خبر داد

ورود۳كشتی حامل نهاده های دامی به چابهار، واردات ازاوكراین وفرانسه

ورود۳كشتی حامل نهاده های دامی به چابهار، واردات ازاوكراین وفرانسه به گزارش مركز املاك مدیركل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود سه كشتی حامل نهاده های دامی به  كشور آگاهی داد و اظهار داشت: این محموله ها از اوكراین و فرانسه وارد شده است.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، بهروز آقایی مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان عصر دیرو در حاشیه بازدید از تخلیه جو دامی وارداتی از اوكراین در بندر شهید بهشتی چابهار گفت: از اسفند سال قبل با شركت پشتیبانی امور دام در زمینه واردات دام زنده و نهاده همكاری داریم و ۸۳ هزار راس دام زنده در این بندر تخلیه شد.
وی با اشاره به اینكه در بحث نهاده های دامی دولت ما را موظف كرده ۵۰ درصد از كالاهای پشتیبانی امور دام بوسیله بندر چابهار تخلیه شود، اضافه كرد: در همین راستا ما دپو و تخلیه كالا را شروع كردیم.
آقایی با اشاره به ورود محموله اوكراینی نهاده های دامی به كشور اشاره كرد: روز گذشته تخلیه كشتی اول كه از اوكراین وارد آبهای ما شده به انتها رسید و كشتی دوم هم پهلو گرفته و منتظر تخلیه است؛ كشتی سوم هم آماده ورود به بندر است.
وی اضافه كرد: ما در این بندر روزانه ۱۲ هزار تن به صورت میانگین نهاده های دامی را تخلیه می نماییم و این كار بوسیله ابزار آلات تخلیه و مكنده های مدرن انجام می شود. برای ترخیص انتقال كالا هماهنگی در استان به وجود آمده و مشكلی نداریم.
مدیر كل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اذعان داشت: ما مشكلی در تخلیه و پهلوگیری نداریم اما درخواست داریم فاصله زمانی بین ورود كشتی ها لحاظ شود تا از فضای انبار ها به خوبی استفاده نمائیم و شركت پشتیبانی امور دام و شركت بازرگانی دولتی از شركتهای حمل و نقلی استفاده كنند تا بتوانند به راحتی حمل و نقل این كالاها را انجام دهند و مشكلی به وجود نیاید.
آقایی با اشاره به اینكه دو كشتی جو و یك كشتی حامل ذرت وارد كشور شده و هر كشتی حامل ۶۷ تا ۷۰ هزار تن نهاده است، بیان كرد: این سه كشتی محموله ای بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزارتن نهاده را وارد كشور كرده اند.
وی اضافه كرد: روزانه ۱۲ هزار تن نهاده دامی تخلیه می شود و هر كشتی ۱۰ تا ۱۲ روز در بندر می ماند.
این مقام مسئول اظهار داشت: دو كشتی از اوكراین و یك كشتی از فرانسه وارد بندر شهید بهشتی شده است.
آقایی با اشاره به اشتغال زایی ورود كشتی ها به بندر چابهار اشاره كرد: اشتغالزایی برای بومیان منطقه از بارگیری كامیون های بومی و تریلر هایی كه از استان های دیگر می آیند تا تعویض روغن و تغذیه، عوارض شهرداری و حمل و نقل بوده است.
وی اضافه كرد: به ازای هر ۲.۵ میلیون تن نهاده دامی، ۵۰۰ میلیارد تومان فقط در حمل و نقل در استان سرمایه ایجاد می شود و بخش خدمات هم به تناسب همین میزان، ۵۰ میلیارد تومان گردش مالی دارد.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان اشاره كرد: ظرفیت انبارها ۴۳ هزار متر مربع با ارتفاع ۸ متر است و محموله ها با تاییدیه دامپزشكی وارد شده و در انبار ها دپو می شود.


منبع:

1398/07/07
19:31:09
5.0 / 5
4071
تگهای خبر: ابزار , استان , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین