مناسب سازی هشتاد و هشت بوستان برای معلولین در تهران

مناسب سازی هشتاد و هشت بوستان برای معلولین در تهران به گزارش مركز املاك استاندار تهران از انجام تبلیغات محیطی برای سامانه معبر با همكاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران اطلاع داد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مناسب سازی معابر استان تهران ضمن قدردانی از همه دستگاه هایی كه در امر مناسب سازی اقدامات موثری انجام دادند، اظهار داشت: باید بپذیریم كه در امر مناسب سازی خیلی عقب هستیم. در واحدهای اداری، مسكونی، معابر و حمل و نقل این عقب ماندگی مشاهده می شود. بنابراین نیازمند تغییر نگرش در سیاستگذاری ها هستیم و باید توجه جدی توام با تغییر رفتار را پیگیری نماییم.
وی افزود: هنوز 63 درصد از اماكن و معابر در كشور در بحث مناسب سازی اقدامات خویش را باید انجام دهند. در حقیقت تنها 37 درصد از اهدافی كه تعیین شده اجرایی شده است.
استاندار تهران با اشاره به اینكه سالانه 16 هزار نفر جان خویش را در حوادث رانندگی از دست می دهند اضافه كرد: حدود هشت برابر این آمار در حوادث رانندگی افراد گرفتار معلولیت می شوند بنابراین می طلبد برای این اقلیت بزرگ كه اتفاقا در صحنه های مختلفی همچون پارالمپیك و رویدادهای ورزشی می درخشند تلاش نماییم.
وی تصریح كرد: باید تمام تلاش خویش را بكار بگیریم تا از ایزوله شدن و خانه نشینی این افراد جلوگیری نماییم. بنابراین هر اقدام حركتی كه این افراد را در راه اجتماعی پذیری سوق می دهد باید مورد توجه قرار گیرد. باید مناسب سازی، تردد پذیری و ورود این افراد به محیط های اجتماعی و كاری بعنوان یك تكلیف قانونی، اخلاقی و كاری خداپسندانه مورد توجه همه مسئولین و دستگاه های مرتبط قرار گیرد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به گزارش عرضه شده از جانب اداره كل بهزیستی در جلسه امروز اشاره نمود و اضافه كرد: در این نشست پیگیری مصوبات قبلی و اقداماتی كه توسط دستگاه های مختلف همچون شهرداری، دانشگاه آزاد، آموزش و پروش انجام شده عرضه شد و آموزش افرادی كه در حوزه صدور آخر كار از آغاز مهر ماه شروع شده مورد تاكید قرار گرفت و مقرر شد این جلسات آموزشی ادامه پیدا كند.
وی افزود: متاسفانه گاها مدارس ما از قدمت بالایی برخوردار می باشد. بنابراین در این نشست مقرر شد تا دو ماه آینده یعنی برگزاری جلسه بعدی مدارسی كه نیازمند مناسب سازی هستند فهرست شان احصا شود و در چارچوب گزارشی در جلسه بعدی عرضه شود. گاها مناسب سازی در این مدارس با محدودیت منابع مالی مواجه می باشد كه مقرر شد ما از منابع دیگری همچون كمك شهرداری ها و دهیاری ها این كار را با اولویت در دستور كار قرار دهیم.
وی افزود: در این نشست همینطور مقرر شد شهرداری تهران در مناطق 22 گانه خود برای هر منطقه دو معبر و در هر منطقه چهار بوستان یعنی مجموعا 88 بوستان به همراه سایر ساختمان های اداری خویش را برای مناسب سازی شناسایی و احصا كند تا در كمترین زمان ممكن نسبت به مناسب سازی آنها اقدام گردد.
محسنی بندپی همینطور به سامانه «معبر» و تبلیغات محیطی برای این سامانه اشاره نمود و اضافه كرد: از دو سال قبل این سامانه كار خویش را شروع كرده كه مقرر شد تبلیغات محیطی برای این سامانه كه نه فقط برای معلولین بلكه برای سالمندان، بانوان آبستن هم مورد استفاده است صورت گیرد. این تبلیغات محیطی با هماهنگی استانداری از راه سازمان زیباسازی شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.1398/07/10
23:03:30
5.0 / 5
4162
تگهای خبر: استان , خانه , دستگاه , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین