معاون شهرداری تهران خبر داد

حذف موانع فلزی پیاده روهای پایتخت برای تسهیل تردد معلولان

حذف موانع فلزی پیاده روهای پایتخت برای تسهیل تردد معلولان مركز املاك: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با صدور ابلاغیه ای خواهان حذف موانع فلزی پیاده روها و رفع موانع پایانه های اتوبوس و تاكسی برای تردد راحت تر معلولین شد.


محسن پورسیدآقایی در گفت و گو با ایسنا، با بیان ابلاغ بخشنامه ای در مورد حذف موانع فلزی پیاده روها، موانع پایانه های اتوبوس و تاكسی و بهسازی ایستگاه های BRT گفت: با عنایت به برگزاری هجدهمین جلسه ستاد مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین و همین طور در پیش رو بودن 12 آذر روز جهانی معلولین از شهرداران مناطق 22 گانه درخواست شد كه نسبت به مناسب سازی فضاهای حمل و نقل شهری برای معلولین اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینكه بر این اساس حذف موانع فلزی در پیاده روها و گذرگاه ها كه امكان تردد معلولین ویلچری را دشوار و غیرممكن می كند، ضروری می باشد، اظهار داشت: در بعضی از پایانه های اتوبوس و تاكسی در سطح منطقه، سازه سرپناه با موانع دیگری مانع از عبور فرد معلول بر روی سكو می شود كه می بایست این مسئله حل شود.
پورسیدآقایی اضافه كرد: بهسازی ایستگاه های BRT نیز در دستور كار قرار دارد و این در حالیست كه از شهرداران مناطق درخواست شده است كه گزارش كامل اقدامات صورت گرفته را به همراه عكس، فیلم و آدرس مربوطه در اختیار معاونت حمل و نقل قرار دهند تا به صورت مستند در جریان روند به سازی باشیم.
وی با اشاره به اینكه این تصمیمات محصول جلسه ستاد مناسب سازی فضای شهری برای معلولین است، اظهار داشت: این جلسه با حضور زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر و نمایندگان سازمان های حامی معلولین انجام شد.
منبع:

1398/08/09
19:12:15
5.0 / 5
4179
تگهای خبر: بهسازی , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین