معاون وزیر راه و شهرسازی:

ساخت ۱۸۰ هزار مسكن شروع می شود

ساخت ۱۸۰ هزار مسكن شروع می شود به گزارش مركز املاك معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اجرای طرح ملی مسكن از روز شنبه ثبت نام برای ساخت و واگذاری 180 هزار واحد مسكونی در 10 استان كشور شروع می شود.


مهدی عبوری در حاشیه سفر به قزوین برای معرفی مدیركل جدید راه و شهرسازی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: وزیر راه و شهرسازی در زمان گرفتن رای اعتماد از مجلس در برنامه های پیشنهادی خود درباب ساخت مسكن طرحی ارائه كرده بود كه از روزهای آینده كلید خواهد خورد. وی افزود: اقدام ملی تولید مسكن از روز ۱۸ آبان ماه شنبه از طرف معاونت مسكن و ساختمان وزارتخانه آغاز خواهد شد و در این راستا با ثبت نام از متقاضیان در ۱۰ استان كشور برای ساخت ۱۸۰ هزار واحد اقدام می شود.
عبوری یادآورشد: در این طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكونی هدف گذاری شده است كه بتدریج در همه استانها عملیاتی می شود. وی اظهارداشت: در استان قزوین هم سهم متقاضیان مسكن ۹۸۰۰ واحد مسكونی است كه در صورت تامین زمین عملیات ساخت آن در سال ِآینده و فاز دوم كلید خواهد خورد. معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: این استانها كه در فاز اول نسبت به ثبت نام مسكن اقدام نموده اند در شناسایی زمین، دریافت مجوز و آماده سازی پیشگام بوده اند و فراخوان هم داده اند. اجرای طرح ابرار و ساخت ۵۵۰۰ كیلومتر راه روستایی عبوری اظهار داشت: یكی دیگر از طرح های مهم ملی كه با همت همكاران وزارت راه و شهرسازی اجرا می شود طرح «ابرار» است كه اقدام برای راههای الویت دار است كه می تواند نقش مهمی در اقتصاد مناطق روستایی داشته باشد.
وی اظهارداشت: این طرح با استفاده از امكانات و تجهیزات راهسازی وزارت راه و شهرسازی اجرا می شود كه می تواند تحول خوبی در مناطق روستایی شود و به تسریع در جابجایی كالا و مسافر كمك نماید. معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اجرای طرح ملی ابرار پیش بینی شده كه ۵۵۰۰ كیلومتر راه روستایی بهسازی و راه اندازی خواهد شد. وی افزود: در اجرای این طرح و تعهدات امسال مقرر است ۲۵۰۰ كیلومتر راه روستایی راه اندازی و بهسازی شود و در سال آینده نیز ۳۰۰۰ كیلومتر در دستور كار قرار خواهد گرفت. عبوری اظهارداشت: طرح ابرار با امكانات داخلی به صورت امانی انجام می شود.
با آمدن مترو به قزوین موافقیم عبوری در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباب لزوم ادامه متروی هشتگرد به قزوین اظهار داشت: با عنایت به جایگاه استان قزوین در حوزه صنعت و گردشگری و كشاورزی و داشتن مراكز گوناگون دانشگاهی شاهد افزایش تقاضا در حوزه حمل و نقل بار و مسافر هستیم و باید به نیازها پاسخ داده شود. وی افزود: به هر حال باید توزیع مسافر بخوبی صورت گیرد پس ادامه راه اندازی مترو از هشتگرد به قزوین می تواند هم برای مسافرانی كه به این استان سفر می كنند و نیاز به سفر به سایر مناطق را دارند و نیز مردم استان قزوین این شبكه ریلی می تواند به تسریع و ایمنی بیشتر در سفرها موثر باشد. معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: البته در شرایط كنونی مشكلات اعتباری هم داریم اما تلاش می نماییم این طرح با كمك بخش خصوصی آغاز شود.
عبوری خاطرنشان كرد: همین طور با موافقت و تاكید معاون رئیس جمهور جناب آقای نوبخت و مدیرعامل راه آهن كشور برای دو خطه شدن راه آهن قزوین به زنجان اقدام خواهیم كرد تا این طرح نیز با سرعت بیشتری عملیاتی شود.


منبع:

1398/08/17
17:15:05
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: استان , بهسازی , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین