مهلت 3 ماهه ایستگاه های تازه افتتاح شده مترو برای تأمین آسانسور

مهلت 3 ماهه ایستگاه های تازه افتتاح شده مترو برای تأمین آسانسور به گزارش مركز املاك مدیرعامل مترو تهران با اشاره به این كه در كوشش برای تجهیز خطوط قدیمی مترو به آسانسور هستیم، عنوان كرد: در تلاشیم ایستگاه هایی كه از سال جاری به افتتاح رسیده اند همگی یا در زمان افتتاح یا 3 ماه بعد از افتتاح به آسانسور مجهز شوند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، علی امام با اشاره به تلاش های شركت مترو در مورد ساماندهی فضای تردد در مترو برای افراد كم توان و معلول عنوان كرد: از 4 سال پیش تابحال تلاش شركت مترو بر این بوده است كه تمامی ایستگاه ها همراه با پله برقی افتتاح شود.
وی با اشاره به در نظر گرفتن تعبیه آسانسور در طرح های كلی مترو و هم كمكی كه در جابه جایی افراد كم توان و معلول دارد، عنوان كرد: باوجود آنكه در سال های گذشته نصب آسانسور در ایستگاه ها، جزء اولویت های آخر برای ساخت مترو بوده است اما از سال جاری مقرر شده است تمام ایستگاه هایی كه افتتاح می شود همراه با آسانسور باشد.
امام اضافه كرد: با عنایت به اینكه یك ایستگاه مترو بعد از تكمیل باید به مردم خدمات رسانی كند، برای ایستگاه هایی كه آسانسور آنها تأمین نشده مهلتی را در نظر گرفته ایم تا درنهایت ۳ ماه بعد از افتتاح، آسانسور آنها تأمین شود.
مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) همینطور در ارتباط با خطوطی كه در سال های گذشته به بهره برداری رسیده اند، اظهار داشت: مراحل نهایی مناقصه 196 آسانسور انجام شده تا بعد از تهیه برای خطوط قدیمی بخصوص خطوط ۳ و ۴ نصب و راه اندازی شود.
امام در ادامه عنوان كرد: در فاز اول 49 آسانسور و بعد از آن به تدریج 147 آسانسور باقیمانده نصب و بهره برداری می شود.
وی با تاكید بر این كه پایتخت راه درازی تا مناسب سازی كامل برای معلولان و افراد كم توان دارد، تصریح كرد: مترو هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین سیستم اصلاح، بازنگری و تكمیل در حوزه مناسب سازی مترو برای معلولان و افراد كم توان توسط شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) همواره فعال است.
بنا براعلام روابط عمومی شركت مترو، مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در انتها با اشاره به ایستگاه هایی كه در خطوط مختلف مترو پایتخت تا زمستان سال جاری مجهز به آسانسور یا پله برقی می شوند، عنوان كرد: ایستگاه های مولوی، بسیج، محمدیه و دولت آباد تا آخر آذر ماه جاری و ایستگاه بعثت تا نیمه اول دی ماه به آسانسور مجهز خواهند شد. همینطور بهره برداری از پله برقی ورودی جنوبی ایستگاه شادمان هم تا نیمه اول آذر انجام می شود.1398/08/25
13:51:34
5.0 / 5
3816
تگهای خبر: بهره برداری , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین