رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی:

تسهیلات بانكی زلزله زدگان از فردا پرداخت می شود

تسهیلات بانكی زلزله زدگان از فردا پرداخت می شود به گزارش مركز املاك رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه دولت نگاه ویژه ای به زلزله زدگان دارد، اظهار داشت: تسهیلات بانكی زلزله زدگان از فردا دوشنبه پرداخت می شود.


به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، علیرضا تابش شامگاه امروز یك شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه مشكلی برای پرداخت این وام های بانكی با كارمزد پایین نیست، اضافه كرد: اعتبارات این مورد توسط بانك مركزی به بانك ها اختصاص یافته است. این تسهیلات با ساده ترین شرایط و ضمانت های زنجیره ای عرضه می شود.
وی با اشاره به اینكه زلزله اخیر در میانه سبب خسارت دیدن بیشتر از ۱۰۰ روستا شد، افزود: با اینكه تلفات جانی كم بود ولی خانه های خشتی و گلی به صورت كامل خسارت دیدند.
وی با تاكید بر اینكه اسكان موقت زلزله زدگان كوتاه می شود و به اسكان دائم آنها متصل خواهد شد، افزود: اسكان اضطراری با چادر شروع شد و سپس الان شاهد اسكان موقت تمام زلزله زدگان در منطقه میانه و سراب هستیم.
رئیس بنیاد مسكن اظهار داشت: اسكان موقت هم به دو شكل خانه اجاره ای و اتاقك پیش ساخته انجام می شود. ۱۰۴۰ خانه اجاره ای توسط زلزله زدگان انجام شد و به هر خانوار مبلغ ۱۰ میلیون تومان بابت اجاره بها پرداخت گردید. همینطور ۲۳۲ اتاقك اسكان موقت هم برای گروه دیگری از زلزله زدگان راه اندازی شد.
وی با اشاره به اینكه آواربرداری در مناطق زلزله زده در ایام پایانی خود قرار دارد، اظهار داشت: تا ۱۵ روز آینده آواربرداری به صورت كامل تمام می شود، آواربرداری بیشتر از ۹۰۰ واحد مسكونی به پایان رسیده است و در بعضی نقاط راه اندازی واحدهای جدید شروع شد.
تابش همینطور اظهار داشت: ۲ هزار واحد در میانه و یك هزار واحد در سراب در اثر زلزله خسارت دیده است.
وی با اشاره به اینكه ساخت حدودا ۳ هزار واحد اسكان دائمی و ۲ هزار واحد دامی را در دستور كار داریم، اظهار داشت: برای واحد دامی هم وام داده می شود و تامین اعتبار شده است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: واحدهای مسكونی احداثی مناطق زلزله زده تا آخر تیرماه به اتمام خواهند رسید.

1398/09/04
23:29:23
5.0 / 5
4154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین