عضو فراكسیون دریایی مجلس:

دولت به سهمیه سوخت قایق های صیادی توجه نكرده است

دولت به سهمیه سوخت قایق های صیادی توجه نكرده است به گزارش مركز املاك عضو فراكسیون دریایی مجلس با اشاره به اینكه به رئیس جمهور نیز درباب مشكل سهمیه سوخت قایق های صیادی بعد از افزایش قیمت بنزین تذكر داده ایم اظهار داشت: در دولت به میزان سوخت قایق های صیادی توجه نشده است.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، احمد مرادی عضو فراكسیون صنایع دریایی مجلس در مراسم افتتاحیه بیست و یكمین نمایشگاه صنایع دریایی در بندرعباس با اشاره به اهمیت استان هرمزگان در صنایع دریایی با دارا بودن ۱۱۰۰ كیلومتر نوار ساحلی و ۶۰ درصد انرژی و ذخایر نفتی دریایی كشور و همین طور تسلط بر مهمترین تنگه دریایی منطقه كه نقش بسزایی در حمل و نقل دریایی و صنایع مربوطه دارد، اظهار داشت: دولت برمبنای برنامه ششم مكلف به استفاده از ظرفیت های دریایی همچون گردشگری دریایی، تجارت و حمل و نقل دریایی و توسعه بنادر شده است كه در این راستا باید علاوه بر توسعه بندر شهید رجایی، بندر شهید بهشتی چابهار نیز به هاب دریایی منطقه تبدیل گردد.
وی با اشاره به اهمیت توسعه ظرفیت های صیادی استان های ساحلی اضافه كرد: بارها به وزیر جهاد كشاورزی درباره حضور كشتی های صیادی چینی در آب های ایران تذكر داده ایم كه سبب شده اند تا سهم ما از صیادی در منطقه صفر شود، در صورتیكه با این ظرفیت می توانستیم مشكل اقتصاد استان و حتی استان های دیگر را حل نماییم.
مرادی به اهمیت تأمین سوخت قایق های صیادی اشاره نمود و اظهار داشت: به رئیس جمهور نیز درباب مشكل سهمیه سوخت قایق های صیادی بعد از افزایش قیمت بنزین تذكر داده ایم، ولی در دولت به میزان سوخت قایق های صیادی توجه نشده است، این در حالیست كه ۳۰ هزار خانوار در استان هرمزگان با استفاده از ۱۱ هزار فروند قایق صیادی ارتزاق می كنند.
عضو فراكسیون دریایی مجلس به سهم ناچیز ایران از بانكرینگ سوخت اشاره نمود و تصریح كرد: در صورتیكه در برنامه ششم تكلیف شده كه تا اختتام این برنامه در سال ۱۴۰۱ سهم ایران از بانكرینگ سوخت در منطقه به ۵۰ درصد برسد، هم اكنون این سهم كمتر از ۱۰ درصد است و بیشترین سهم را كشورهای حاشیه خلیج فارس از بانكرینگ سوخت به خود اختصاص داده اند.
وی افزود: دولت مكلف به ایجاد سالانه یك میلیون شغل است اما تابحال در بهترین حالت سالانه حداكثر ۳۰۰ هزار شغل به وجود آورده است.
به گفته عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس، سازمان های گوناگون حوزه دریایی باید با یكدیگر همسو شوند تا خروجی بهتری در حوزه صنایع دریایی داشته باشیم.
سهم ایران از بازار بانكرینگ سوخت در منطقه كمتر از۱۰درصد است
عضو فراكسیون دریایی مجلس اظهار داشت: سهم ما از بانكرینگ سوخت كمتر از ۱۰ درصد بوده و بیشتر بازار این خدمات را كشورهای حاشیه خلیج فارس به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1398/09/06
16:23:34
5.0 / 5
3882
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین