شهردار تهران عنوان كرد

ضرورت آغاز اداره بهینه شهرها توسط نظام مدیریت شهری

ضرورت آغاز اداره بهینه شهرها توسط نظام مدیریت شهری به گزارش مركز املاك شهردار تهران بر ضرورت تحقق بهره وری در نظام مدیریت شهری تصریح كرد و اظهار داشت: نظام مدیریت شهری هم باید اداره بهینه شهرها را آغاز كند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری با تاكید بر اینكه بهره وری در مدیریت شهری از اهمیت بسزایی برخوردار است، اضافه كرد: مدام در فضای مجازی و سایر جاها به عقبه تاریخی خود می نازیم اما متاسفانه امروز تناسبی میان زندگی ما و عقبه تاریخی ما وجود ندارد.
وی ادامه داد: كشور ما كشور خشكی است و مبحث خشكسالی سالیان سال است كه سرزمین ما را درگیر خود كرده و بعنوان یكی از خسیسه های این سرزمین شناخته می شود؛ اما شیوه های مدیریت این خشكسالی در گذشته توسط مردم یكی از اصلی ترین خسیسه های كشور به حساب می آید.
حناچی افزود: ما در یزد قناتی به طول ۱۰۰ كیلومتر داریم كه زیر این شهر قرار گرفته، البته كه امروز وضعیت بهتری پیدا كرده اما در دوره ای محل عبور فاضلاب بوده، بنابراین ما با تاریخ سرزمین خود اینطور برخورد می نماییم.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به وجود ۲۱ هزار و ۷۸۰ كیلومتر شبكه قنات در كشورمان در گذشته اشاره نمود و اضافه كرد: این شبكه در زمانی بوجود آمده كه نه دستگاه حفاری وجود داشته و نه علم مهندسی اینطور پیشرفت كرده بود.
وی تصریح كرد: در زمانی كه در شورایعالی شهرسازی حضور داشتم در جنوب خراسان رضوی موردی از جانب دولت برای راه اندازی كارخانه ذوب آهن به ما ارجاع شد. كارخانه ای كه برای آن به آب نیاز است و سرزمین ما خشك است. در حالیكه میخواستیم جواب منفی بدهیم متوجه شدیم كه شش مجوز دیگر در آن منطقه داده شده است.
حناچی افزود: مبحث صرفه جویی در مصرف انرژی با عنایت به اینكه ۳۳ درصد اتلاف انرژی در بخش خانگی اتفاق می افتد و معادل ۳۰۰ هزار بشكه نفت می باشد از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. شهرداری در اجرای ضوابط مبحث ۱۹ انرژی می تواند نقش اساسی را ایفا كند.
شهردار تهران با طرح این سوال كه در زمینه بهره وری در نظام مدیریتی و بخصوص نظام مدیریت شهری چه میزان كوشیده ایم اضافه كرد: مبحث بهره وری تا چه میزان دغدغه است و بر روی تصمیمات ما اثرگذار است. امروز در مجلس دو لایحه مطرح است كه نخستین آن هدفش تنها مدیریت شهری نیست و مدیریت شهری در آن سهیم است ولی دومی با هدف حل مشكل شهرداری ها مطرح شده كه امیدوارم به تصویب برسد. دولت در این شرایط سخت خواسته كه این لوایح را به نتیجه برساند. بنابراین نظام مدیریت شهری هم باید اداره بهینه شهرها را آغاز كند.
وی ادامه داد: تجربیات خوبی در این عرصه در دنیا وجود دارد. این در شرایطی است كه امروز كشور آلمان در حوزه مدیریت شهری گرفتن انرژی از حركت اتوبوس های شهری را با عنایت به قیمت بالای انرژی شروع كرده و بخش عمده انرژی ساختمان ها در این كشور از راه خورشید تامین می شود. در صورتی كه شدت تابش خورشید در آسمان این كشور یك دهم كشور ماست. این نگرشی است كه باید در شهرهای ما حاكم شود. با عنایت به حمایت دولت از شركت های دانش بنیان این فرصت برای ما فراهم شده كه در راه تحقق این مهم از فناوری ها و اقدامات خلاقانه بهره بگیریم.
حناچی تصریح كرد: بطور قطع نیروی انسانی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. روزی شهرداری تهران ۲۴ هزار نفر نیرو داشت و امروز این نیروها به ۶۵ هزار نفر افزایش پیدا كرده اما آیا خدمات ویژه تری عرضه می شود كه جواب منفی است.
منبع:

1398/09/07
12:08:57
5.0 / 5
3876
تگهای خبر: خانه , خدمات , دستگاه , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین