معاون استاندار تهران خبر داد

تبیین برنامه ۵ ساله برای روستاهای استان تهران

تبیین برنامه ۵ ساله برای روستاهای استان تهران به گزارش مركز املاك معاون عمرانی استانداری از تبیین برنامه های پنج ساله برای روستاهای استان توسط دهیاری ها اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در انتها هم اندیشی دهیاران استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز همایش هم اندیشی دهیاران و بخشداران سراسر استان برگزار گردید كه یكی از اهداف آن توسعه راهبردی روستایی در سطح استان تهران بوده است.

وی اضافه كرد: سعی كردیم در این همایش راهكارها و چاره هایی در جهت ارتقای زیست در روستاهای سطح استان تهران تبیین نماییم همینطور وضع موجود را مورد بررسی قرار دادیم. در این راستا از مدیران و معاونان وزیر كشور در جلسه حضور پیدا كردند و نكاتی را عنوان كردند.

معاون عمرانی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه جامعه روستایی بعنوان نخستین جایگاه استقرار جمعیتی به حساب می آید، اظهار داشت: روستاها علاوه بر اولین جایگاه استقرار جمعیتی بعنوان یك واحد تولیدی هم قلمداد می شوند. بنابراین از این منظر كاركردهای اجتماعی اقتصادی خاصی دارند كه همین مبحث وجه تمایز روستاها با شهرها قلمداد می شوند.

وی در انتها اظهاركرد: رویكرد و نگرش جدیدی باید در تبیین برنامه ریزی برای روستاها داشته باشیم. بنابراین تصمیم گرفته شده برنامه های پنج ساله روستاها توسط دهیاری ها در دستور كار قرار بگیرد همینطور روستاهای همگنكه می توانند فعالیتهای همگن داشته باشند در مجموعه هایی تعریف می شوند تا بتوانند در قالب برنامه ای واحد در جهت بهبود زندگی روستاییان و خدمت رسانی مناسب تر به آنان گام بردارند.

منبع:

1398/09/20
17:31:25
5.0 / 5
3872
تگهای خبر: استان , توسعه , تولید , جمعیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین