اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت

اصلاح قانون ماده 100 در انتظار تصمیم دولت به گزارش مركز املاك مدیركل اجرایی كمیسیون های ماده 100 جزئیات لایحه اصلاحی مقررات كمیسیون های ماده 100 را شرح داد.


امیر مغانلو در گفتگو با ایسنا، در مورد سرانجام تغییر قانون كمیسیون ماده 100 با بیان این كه شهرداری تهران یك لایحه رسیدگی به ساخت وسازهای غیرمجاز عرضه كرد، اظهار داشت: اما پس از آن طی جلسات مشترك فی درخلال شهرداری، وزارت كشور و قوه قضاییه مقرر شد كه به صورت عمده مقررات و قوانین ماده 100 مورد بازبینی قرار گیرد.
وی با بیان این كه لایحه اصلاحیه ماده 100 آماده شده كه هم اكنون در كمیسیون زیربنایی دولت در حال رسیدگی است و پس از آن برای تصویب به مجلس شورای اسلامی فرستاده می شود، در مورد خصوصیت های لایحه جدید اظهاركرد: در این لایحه شهرداری تبدیل به ضابط قضایی می شود و می تواند در صورت مشاهده تخلفات در فرایند ساخت وساز رأسا وارد شده و به مسأله رسیدگی كند.
مدیركل اجرایی كمیسیون های ماده 100 افزود: در این لایحه پیشبینی شده است كه به مالكان دارای تخلفات، انشعاب دائمی آب، برق و گاز داده نمی گردد و این املاك نمی تواند معامله شود كه این مورد در دفاتر اسناد رسمی مورد تاكید قرار خواهد گرفت.
مغانلو با بیان این كه در لایحه جدید در صورت تخلف عوامل ساخت وساز همچون ناظرین و غیره، جرائمی برای آنها پیشبینی شده است، اظهار داشت: در صورت تصویب این لایحه همه آراء كمیسیون 100 كه تا الان معطل مانده تعیین تكلیف می شود.1398/09/29
18:49:25
5.0 / 5
3872
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین