آگهی شكرچی زاده به استفاده از مصالح بی كیفیت در ساخت وساز

آگهی شكرچی زاده به استفاده از مصالح بی كیفیت در ساخت وساز به گزارش مركز املاك رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی با اشاره به افزایش قیمت مصالح ساختمانی اظهار داشت:   این اتفاق افزایش استفاده از مصالح بی كیفیت در ساخت مسكن اقشار متوسط را بیشتر می كند.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمد شكرچی زاده بامداد امروز در مراسم افتتاحیه همایش صنعت ساخت با اشاره به اینكه این صنعت از نظر ایجاد اشتغال و گردش مالی جزو صنایع برتر شمرده می شود، اظهار داشت: رشد یا عدم رشد اقتصادی رابطه دوسویه با صنعت ساختمان دارد.
وی اضافه كرد: امروز با ركود اقتصادی مواجهیم كه بر ساخت و ساز خصوصی سایه انداخته همین طور كمبود بودجه عمرانی ساخت و ساز دولتی را تحت تأثیر قرار داده است و هزاران پروژه نیمه تمام در سطح كشور باقی مانده است.
رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی چالش دیگر صنعت ساخت را افزایش قیمت مصالح ساختمانی عنوان و اظهار نمود: این اتفاق سبب افزایش نگرانی جهت استفاده از مصالح بی كیفیت برای ساخت و ساز خصوصاً ساخت مسكن برای اقشار متوسط شده است.
شكرچی زاده از دیگر چالش های این صنعت را فرار مغزها در بخش نیروی انسانی متخصص در حوزه ساخت و ساز دانست و اظهار داشت: همین طور چالش مصرف انرژی در ساختمان ها باقی مانده كه دو تا سه برابر مقدار متوسط جهانی است. عدم توجه به مصرف انرژی به شكاف عدالت بین نسلی منجر خواهد شد.
رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی استفاده از ظرفیت صنعتی سازی ساختمان را تصریح كرد و افزود: بعد از ویرایش جدید مبحث ۱۱ مقررات ملی ساختمان صنعتی سازی می تواند بعنوان راهكاری برای برون رفت از ركود صنعت ساخت باشد.
وی اشاره كرد: توجه به نوسازی بافت های فرسوده و رفع حاشیه نشینی از دیگر برنامه های وزارت راه و شهرسازی است كه اخیراً تخصیص های خوبی از نظر منابع مالی برای این مساله در نظر گرفته شده اما برای دستیابی به راهكار عملی آن، نیاز به اقدامات تخصصی داریم.


منبع:

5.0 / 5
4491
1398/10/09
21:42:19
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین