یك مقام مسئول:

پایانه بركت به سازمان راهداری واگذار شد

پایانه بركت به سازمان راهداری واگذار شد به گزارش مركز املاك معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با تصمیم وزیر راه و شهرسازی و مساعدت استانداری ایلام، پایانه بركت به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تحویل داده شد.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خداداد مقبلی، با اشاره به اقدامات اداره كل پیمان و قراردادهای این معاونت در قبال پایانه های مرزی گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباب جابجایی حجم زیاد زوار اربعین حسینی سال جاری در پایانه بركت كه متولی آن شهرداری مهران بود با مسائل قانونی مواجه گردید، سپس مسائل با استانداری ایلام عنوان شد و سرانجام بنا بر تدبیر وزیر راه و شهرسازی و مساعدت استانداری ایلام، پایانه بركت به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تحویل داده شد.
مقبلی با اشاره به برنامه سازمان برای توسعه «پایانه بركت» اظهار داشت: در ابتدا باید محوطه و پاركینگ طراحی و شبكه ارتباطی آن ساماندهی گردد كه برای آن حدود ۱۵ تا ۱۶ هكتار زمین نیاز است.
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه بیان داشت: علاوه بر اقدامات انجام شده در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه در پایانه مرزی خسروی نیز تسهیلات جدیدی برای ورود و خروج زوار فراهم، بیشتر از یك میلیارد تومان تجهیزات نصب و برای ورودی در حدود ۱۰ تا ۱۲ كیلومتر مسیر ارتباطی از كرمانشاه به سمت خسروی روكش آسفالت انجام شد.
وی در ادامه از انعقاد قراردادی برای توسعه پایانه مرزی سوداگر آگاهی داد و اضافه كرد: فاز سوم پایانه مرزی رازی به مناقصه رفته و سالن مسافری مرز میرجاوه نیز در دست توسعه قرار دارد. در مرز پاكستان نیز راه اندازی دو پایانه مرزی ریمدان و پیشین با هدف ایجاد ارتباط با بندر شهید رجایی و توسعه ترانزیت در دستور كار سازمان قرار دارد.


منبع:

5.0 / 5
4385
1398/10/16
13:18:05
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین