بررسی باغ بودن یا نبودن پلاك ثبتی های مختلف در شورای شهر تهران

بررسی باغ بودن یا نبودن پلاك ثبتی های مختلف در شورای شهر تهران به گزارش مركز املاك اعضای شورای اسلامی شهر تهران امروز ۱۹ پلاك ثبتی مختلف را در مورد باغ بودن یا نبودن مورد بررسی قرار دادند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، در ادامه بررسی های باغ بودن و یا نبودن پلاك ثبتی های مختلف كه در دستور كار اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفته بود در اولین مورد پلاك ثبتی به مساحت ۱۱۹۸ متر در خیابان نیاوران واقع در منطقه ۱ بود كه محمد سالاری در تشریح جزئیات این پلاك ثبتی اظهار داشت: كاربری قدیم این پلاك ثبتی مسكونی بوده و هم اكنون در پهنه M۱۱۲ قرار دارد. با وجود ۴۳ اصله درخت كمیسیون ماده ۷ رای به باغ بودن آن داده، بنابراین نظر كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران هم باغ نبودن این پلاك ثبتی است.
در ادامه جلسه، زهرا نژادبهرام بعنوان موافق خاطرنشان كرد: ما ضابط قضایی نیستیم كه بتوانیم وارد املاك شویم. شورا مقرر است كه با هماهنگی مالك در مورد باغ بودن و یا نبودن املاك تصمیم گیری كند. بنابراین بر مبنای ضوابط و مستندات شورا باید تصمیم گیری كند. پنج آیتم وجود دارد كه بر مبنای آن نسبت به باغ بودن یا نبودن املاك تصمیم گیری می نماییم.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه زهرا صدر اعظم نوری بعنوان مخالف هم اظهار داشت: در این پرونده آمده كه شورا پیش تر در جلسه پنجاه و سوم خود در مورد این پرونده رأی داده است. بنابراین باید روال همیشگی در چنین مواردی مد نظر قرار گیرد.
مختاری مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران هم در تشریح این پرونده خاطرنشان كرد: اصولا بازدید توسط كارشناسان ما به عمل می آید و اگر توسط مالكین اجازه داده نشود از راه پلیس امنیت اجازه ورود می گیریم. نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۳ رای موافق تصمیم گرفتند این پرونده جهت بررسی بیشتر به كمیسیون شهرسازی شورا ارجاع داده شود.
سالاری در ادامه این جلسه و در بررسی پلاك ثبتی دیگر اظهار داشت: پلاك ثبتی به مساحت ۴۱۰ متر مربع واقع در خیابان پاسداران منطقه ۳ است كه در سال ۸۱ كمیسیون ماده ۷ با وجود ۱۲۸ اصله درخت سبز و خشك این زمین را باغ اعلام نموده اما به هنگام بازدید ما، ۴۳ اصله درخت در آن وجود داشته بنابراین نظر كمیسیون شهرسازی با عنایت به مستندات موجود باغ بودن این زمین است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۱۴ رأی موافق، پیشنهاد كمیسیون شهرسازی در خصوص باغ بودن این ملك را به تصویب رساندند.
در بررسی پلاك ثبتی دیگری واقع در نیاوران محمد سالاری رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اظهار داشت: این زمین به مساحت ۳۰۸۲ متر مربع واقع در منطقه ۱ كه در گذشته كاربری آموزشی داشته و امروز در پهنه A۱۲۲ قرار گرفته است كمیسیون ماده ۷ با وجود ۵۷ اصله درخت رأی به باغ بودن این زمین داده است. بنابراین كمیسیون شهرسازی هم با عنایت به درختان انبوه و پرارزش این ملك آنرا باغ اعلام نموده است.
نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۲ رأی موافق پیشنهاد كمیسیون شهرسازی در خصوص باغ بودن این ملك را به تصویب رساندند.
در پرونده ای دیگر محمد سالاری با اشاره به زمینی به مساحت ۱۷ هزار و ۵۹۷ متر مربع واقع در كیلومتر ۱۸ جاده مخصوص در منطقه ۲۱ اظهار داشت: كمیسیون ماده ۷ رأی به باغ نبودن این زمین داده و كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران هم بر مبنای ضوابط و مستندات رأی به باغ نبودن این زمین داده اند.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۷ رأی موافق و ۷ رأی مخالف پیشنهاد كمیسیون شهرسازی را رد كردند تا بدین سان این زمین بعنوان باغ قلمداد شود.
سالاری در تشریح پلاك ثبتی دیگری به زمینی به مساحت ۱۴۴۲ متر مربع اشاره نمود و اضافه كرد: این زمین واقع در خیابان ملاپور منطقه ۱۴ قرار دارد و كاربری قدیم آن باغ بوده است. كمیسیون ماده ۷ در سال ۹۷ رأی به باغ بودن این زمین داده اما این زمین هم اكنون فاقد درخت است. بنابراین نظر كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص باغ نبودن این زمین است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم نهایتا با ۷ رای موافق با پیشنهاد كمیسیون شهرسازی در خصوص باغ نبودن این زمین موافقت كردند.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه سه پرونده كه هر سه بر مبنای پیشنهاد كمیسیون شهرسازی شورا باغ تشخیص داده شده بودند با قطعات مختلف در دستور كار بررسی اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرا گرفت كه محمد سالاری در تشریح این پرونده اظهار داشت: این زمین ها به مساحت های ۱۶۵۰ متر مربع و ۱۴۸۷ متر مربع و زمین دیگری به مساحت ۱۴۸۷ متر مربع در ازگل منطقه ۱ قرار گرفتند. كاربری جدید آنها A۱۲۲ است و كمیسیون ماده ۷ هم رأی به باغ بودن آنها داده است. كمیسیون شهرسازی هم با عنایت به پوشش انبوه درختان رأی به باغ بودن این زمین داده است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۱۵ رای موافق این زمین را بعنوان باغ اعلام نمودند.
در پلاك ثبتی دیگری كه سالاری مساحت آنرا ۹۳۹ متر مربع خواند، اضافه كرد: این زمین در خیابان باهنر منطقه ۱ واقع شده است و پهنه فعلی آن A۱۲۲ است و كمیسیون ماده ۷ هم رأی به باغ بودن آن داده است و كمیسیون شهرسازی هم آنرا باغ تشخیص داده است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با ۱۵ رأی موافق این زمین را باغ اعلام نمودند.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محمد سالاری رئیس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در تشریح پلاك ثبتی دیگری اظهار داشت: این زمین به مساحت ۲۲۳۴ متر مربع واقع در قیطریه منطقه ۱ در سال ۹۷ توسط كمیسیون ماده ۷ باغ اعلام شده و بر مبنای مستندات پیشنهاد كمیسیون شهرسازی هم باغ بودن این زمین است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم نهایتا با ۱۵ رای موافق این زمین را باغ اعلام نمودند.
محمد سالاری در بررسی پلاك ثبتی دیگری با اشاره به مساحت ۱۰۳۸ متر مربعی زمین اضافه كرد: این ملك واقع در میدان قدس منطقه ۱ در گذشته كاربری خدمات شهری داشته و نظر كمیسیون شهرسازی در خصوص باغ بودن این زمین است.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم با ۱۴ رأی موافق این ملك را باغ اعلام نمودند.
شورای اسلامی شهر تهران نهایتا در آخرین پلاك ثبتی كه در جلسه امروز مورد بررسی قرار داد زمینی به مساحت ۱۱۲۵ متر مربع واقع در اقدسیه منطقه ۱ را كه در گذشته كاربری مسكونی داشته و كمیسیون ماده ۷ آنرا باغ اعلام نموده بر مبنای پیشنهاد كمیسیون شهرسازی با عنایت به وجود ۴۵ اصله درخت در خصوص باغ بودن آن با ۱۴ رای موافق این زمین را باغ اعلام نمود.
منبع:

1398/10/18
14:39:33
5.0 / 5
4062
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین