توقف سامانه هوشمندسازی در قم

توقف سامانه هوشمندسازی در قم به گزارش مركز املاك ایسنا/قم معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قم از توقف سامانه هوشمند سازی در شهر قم اطلاع داد و تصریح كرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین ها متوقف شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت گردد و سهم 42 درصدی از دریافت جریمه ها به شهرداری اختصاص داده شود.


به گزارش مركز املاك به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، عباس ذاكریان با اشاره به شاخصه های توسعه یافتگی یك شهر، تصریح كرد: یكی از شاخصه های توسعه یافتگی یك شهر، هوشمند سازی شهر بوده و شهر قم در چند سال گذشته با سرعت خوبی در این عرصه پیشرفت كرده است.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قم تعداد دوربین های فعال سطح شهر را بیشتر از 200 دوربین اعلام نمود و اضافه كرد: هم اكنون 33 دوربین تردد شمار، 110 دوربین نظارتی و 110 دوربین كنترلی در سطح شهر فعال بوده و دوربین های دیگری هم تا آخر سال نصب و راه اندازی می شود.
ذاكریان تاثیر نصب دوربین ها را در كاهش تصادفات قابل توجه دانست و خاطرنشان كرد: با نصب دوربین های كنترلی در بلوار آیت الله بروجردی شاهد كاهش 99 درصدی تصادفات و صد درصدی فوت به دلیل تصادف هستیم.
وی منبع اعتبارات تخصیص داده شده به سامانه نظارتی و هوشمند سازی را شرح داد و اضافه كرد: بر طبق قانون 42 درصد دریافت جریمه ها سهم شهرداری ها است اما هیچ هزینه ای به شهرداری قم داده نمی گردد.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری قم افزود: برای كاهش تخلفات رانندگی باید در جهت توسعه سامانه های هوشمند كنترل ترافیك هزینه كرده و با عنایت به افزایش نوسانات ارزی نیازمند تخصیص 42 درصد سهمیه شهرداری بوده و شهرداری نمی تواند بدون اختصاص بودجه پروژه اجرا نماید.
ذاكریان افزود: با اینكه سال 97 حدود 9 میلیارد تومان جریمه از تخلفات خودرو های داخل شهر قم دریافت شده ولی فقط 200 میلیون تومان به شهرداری پرداخت شده و سال جاری هیچ مبلغی بعنوان سهم شهرداری لحاظ شده در قانون پرداخت نشده است.
وی از توقف سامانه هوشمند سازی در شهر قم اطلاع داد و تصریح كرد: توسعه هوشمند سازی و نصب دوربین ها متوقف شده تا اعتبارات لازم به شهرداری پرداخت گردد و سهم 42 درصدی از دریافت جریمه ها به شهرداری اختصاص داده شود.1398/10/21
14:33:17
5.0 / 5
4418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین