در كارگروه كاهش مصرف پلاستیك تاكید شد:

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك در شهرداری تهران

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك در شهرداری تهران مركز املاك: نشست كارگروه كاهش مصرف پلاستیك با تاكید بر ابلاغیه شهردار تهران درباب ممنوعیت خرید و استفاده از ظروف یك بار مصرف پلاستیكی در مجموعه شهرداری تهران توسط اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار اجرا شد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، شینا انصاری مدیركل این مجموعه با اشاره به اینكه این اداره كل در حال تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش های ذیربط جهت ابلاغ به مجموعه شهرداری تهران است، اظهار داشت: طبق ماده 62 برنامه سوم، شهرداری تهران موظف است نسبت به كاهش موثر مصرف ظروف یك بار مصرف در مجموعه خود اقدامات لازم را انجام دهد.
ایشان سپس اظهار داشت: بر این اساس باید با تدابیر لازم طی شناسایی وضعیت موجود، ضمن منع استفاده از ظروف پلاستیكی در مجموعه، به كاهش 20 درصدی مصرف در واحدهای تابعه شهرداری تهران نایل شویم.
انصاری در ادامه اضافه كرد: شهرداری تهران از سال ها پیش كاهش مصرف كیسه های پلاستیكی را باتوجه به مصوبه سال ۱۳۸۸ شورای شهر دنبال كرده و هم اكنون با تاكید مجدد و بخشنامه شهردار تهران در صدد است تا با ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصرف محصولات پلاستیكی و یك بار مصرف را در زیر مجموعه های خود محدود نماید.
مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار اضافه كرد: بدین جهت كارگروه حاضر با هدف تهیه دستورالعمل اجرایی، تدوین فاكتورهای نظارت و ارزیابی و تعریف فرآیندهایی جهت اجرای بخشنامه شهردار تهران تشكیل شده است.
بنا براعلام روابط عمومی اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، این كارگروه با مشاركت همه بخش های ذی ربط جهت ارائه نظرات و پیشنهادات بمنظور اثربخشی بیشتر هر ماه یكبار در اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار بعنوان دبیرخانه كارگروه كاهش مصرف پلاستیك برگزار می گردد.
منبع:

1398/10/25
20:05:10
5.0 / 5
4059
تگهای خبر: ارزیابی , توسعه , خانه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین