مهر خبر می دهد

ساماندهی حاشیه نشینی مشهد به بنیاد مسكن واگذار شد بعلاوه جزئیات تسهیلات

ساماندهی حاشیه نشینی مشهد به بنیاد مسكن واگذار شد بعلاوه جزئیات تسهیلات به گزارش مركز املاك در حالیكه حوزه نوسازی و رفع مشكلات حاشیه نشینی شهر مشهد پیش از این در اختیار شركت بازآفرینی شهری بود، با مصوبه هیئت دولت به بنیاد مسكن واگذار شد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری ۲۹ دیماه مصوبه ۲۵ دیماه سال جاری هیئت دولت در مورد ساماندهی حاشیه شهر مشهد را به وزرای «كشور»، «اقتصاد» و «راه و شهرسازی» و رؤسای «سازمان برنامه و بودجه» و «بانك مركزی» ابلاغ نمود.
بر اساس این مصوبه ۳۳ میلیارد تومان شامل ۲۰ میلیارد تومان به صورت تملك دارایی های سرمایه ای بابت آماده سازی، راه اندازی تأسیسات زیربنایی و زیرساخت ها و ۱۳ میلیارد تومان دیگر هم به صورت هزینه ای شامل هزینه های جاری، پشتیبانی، عرضه خدمات فنی و مدیریتی و هم آواربرداری از منطقه مورد نظر در این شهر به مبحث ساماندهی حاشیه نشینی مشهد مختص كرده است.
در این طرح مقرر است با اختصاص ۳۳ میلیارد تومان به بنیاد مسكن، ۲ هزار واحد مسكونی حاشیه شهر مشهد با هدف پیشگیری از وقوع اتفاقات ناگوار در اثر حوادث غیر مترقبه، نوسازی و مقاوم سازی شود.
همچنین از دیگر وظایف بنیاد مسكن، معرفی خانوارهای مشمول در این طرح با راهبری بانك مركزی به بانكهای عامل برای دریافت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی واحدهای مسكونی است.
این تسهیلات یارانه ای بوده و نرخ سود آن و بازپرداخت مابه التفاوت نرخ سود در لوایح بودجه سال های بعد به مجلس درج می شود اما بازپرداخت آن ۱۵ ساله شامل ۳ سال دوره مشاركت مدنی و ۱۲ سال فروش اقساطی خواهد بود.
بدهكار بودن مشمولان دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی به بانك ها، مانع از دریافت آن نخواهد بود.
گفتنی است پیش از این مصوبه، شركت بازآفرینی شهری ایران مسئول ساماندهی حاشیه نشینی مشهد بود كه با مصوبه فوق، این مورد به بنیاد مسكن واگذار شد.
سید مسلم سید الحسینی عضو هیئت مدیره شركت بازآفرینی شهری ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره علت واگذاری ساماندهی حاشیه نشینی شهر مشهد به بنیاد مسكن به جای بازآفرینی شهری تصریح كرد: علت آن، استفاده از تمام امكانات حاكمیتی و اجرایی شامل دولتی، بسیج سازندگی، نیروهای مسلح، ارتباط با وزارت كشور و سایر نهادها از جانب بنیاد مسكن برای نوسازی این ۲ هزار واحد مسكونی واقع در حاشیه مشهد است.
1398/11/01
21:48:34
5.0 / 5
4359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین