رئیس بسیج مستضعفین كشور:

خطرات صدمه های اجتماعی كمتر از تهدیدات خارجی نیست

خطرات صدمه های اجتماعی كمتر از تهدیدات خارجی نیست به گزارش مركز املاك ایسنا/كرمان رئیس بسیج مستضعفین كشور با تبیین صدمه های اجتماعی تصریح كرد: نباید صدمه های اجتماعی را دست كم گرفت. خطرات این صدمه ها كمتر از تهدیدات خارجی نیست و هر چه توسعه پیدا كند ریشه می دواند؛ چرا نرخ طلاق بالا است؟ یكی از علل آن افزایش نرخ اعتیاد است؛ ازاین رو سپاه بر مبنای رسالت انقلابی كه دارد بخشی از عرصه های خودش را به این موضوعات اختصاص داده و این كار داوطلبانه بوده است.


سردار غلامرضا سلیمانی قبل از ظهر امروز دوم بهمن ماه در آئین افتتاح بزرگترین كمپ ترك اعتیاد جنوب شرق كشور در استان كرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: این مجموعه و اردوگاه باشرایط بسیار خوبی مورد بهره برداری قرار گرفته است كه می تواند سرفصل جدیدی در مبارزه با اعتیاد و توزیع مواد مخدر در استان باشد.
وی با اشاره به مشكلات خانواده های معتادین متجاهر اظهار نمود: همه ما عضو جامعه اسلامی هستیم بنابراین نمی توانیم نسبت به رنج بسیار سنگینی كه خانواده های معتادان به خصوص معتادان متجاهر متحمل می شوند، بی تفاوت باشیم و باید با آلام آنها همدردی نماییم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین كشور ایجاد كمپ واقعی را به شكلی بهترین نمونه همدردی با خانواده های معتادین دانست و اضافه كرد: ایجاد این اردوگاه، یك صیانت خداپسندانه همدردی است و می تواند یك الگو و سرآغاز فصل جدیدی برای پاكسازی جامعه از صدمه های ناشی از اعتیاد باشد.
وی با اشاره به مراحل سم زدایی و پاكسازی و در كنار آن بازگشت این افراد به جامعه بعنوان عضوی از آحاد جامعه اسلامی كه در اردوگاه های صیانت انجام می شود افزود: این اردوگاه نمونه ای از اردوگاه هایی است كه افرادی كه ترك كرده اند بعنوان عضوی مولد، كارآفرین، شاغل و در راه و فرایند رونق اقتصادی كشور می توانند ایفای نقش كنند.
سلیمانی با تاكید برآنكه بنای ما صرفاً بسنده كردن به ایجاد اردوگاه های صیانت نیست عنوان كرد: معاونت اجتماعی سازمان بسیج قرار نیست تنها به اردوگاه صیانت اكتفا كند بنابراین با همكاری هیئت های اندیشه ورز و نخبگان سطح كشور طرح هایی تهیه كرده كه در چارچوب برنامه های سال ۹۹ و متناسب با اقتضائات بومی هر استان و هر شهرستان، مبحث اعتیاد را به صورت مردمی و گسترده و ایجابی در دستور كار قرار خواهد داد.
وی از امكان پذیر بودن مبارزه و مواجهه با اعتیاد و پایین آوردن نرخ اعتیاد از راه ظرفیت های بومی محلی سخن گفت و اضافه كرد: همه دستگاه ها و نهادها و خیرین و سازمان های مردم نهاد می توانند كمك حال این مجموعه های فعال باشند تا آن دسته از خانواده هایی كه آمادگی دارند را آموزش داده و پشتیبانی و مشاوره صورت گیرد و بتوانند به صورت مستمر از یك فرایند راهنمایی و مشاوره بهره گیرند و با نسخه های بومی در درون خانواده، فرد گرفتار ماده مخدر را مورد درمان قرار دهند.
رئیس بسیج مستضعفین كشور افزود: اگر همه كمك نماییم كه این طرح عملیاتی شود هم كاهش هزینه ها را به دنبال دارد و هم می تواند بدون احتیاج به زیرساخت، فرد را درمان كنند و در حجم های بسیار وسیع تری درمان معتادین در مركز توجه ما و خانواده قرار دهد چون خیلی از این خانواده ها هستند كه می خواهند عضو گرفتار شده اعتیاد را درمان كنند اما راه آنرا یاد ندارند.
وی بیان نمود: كاری كه به صورت اردوگاهی انجام می شود مخصوص معتادان متجاهر است و در كنار آن یك روش هم تعریف یك فرایند كاملاً مردمی و مبتنی بر روش های ایجابی كه ۹۰ درصد استفاده از این روش برای مبارزه با توزیع مواد مخدر سنتی و صنعتی است.
سلیمانی افزود: علیرغم همه مجاهدت ها، جانفشانی ها و مواجه هایی كه در ارتباط با مواد مخدر صورت می گیرد اما متاسفانه هنوز شاهد عرضه مواد مخدر در جامعه هستیم بنابراین بسیج برای این طرح داده كه امیدوارم همه در جهت اجرای آن گام بردارند.
رئیس بسیج مستضعفین كشور با بیان این مطلب كه همانطور كه ما به تلفات جاده ای اهمیت می دهیم باید به تلفات مواد مخدر هم اهمیت دهیم و در ادامه با طرح این سوال كه چرا مردم به صورت مردمی حساسیت نشان نمی دهند و عادی است؟ خاطرنشان كرد: این عادی شدن برای مردم محله ها بسیار خطرناك می باشد بنابراین روش ایجاد انگیزه برای مبارزه با مواد مخدر باید در میان مردم فراگیر شود و حساسیت در همه اقشار اتفاق بیفتد و این كار از بسیج بر می آید.
وی با تبیین صدمه های اجتماعی تصریح كرد: نباید صدمه های اجتماعی را دست كم گرفت. خطرات این صدمه ها كمتر از تهدیدات خارجی نیست و هر چه توسعه پیدا كند ریشه می دواند؛ چرا نرخ طلاق بالا است؟ یكی از علل آن افزایش نرخ اعتیاد است؛ ازاین رو سپاه بر مبنای رسالت انقلابی كه دارد بخشی از عرصه های خودش را به این موضوعات اختصاص داده و این كار داوطلبانه بوده است.1398/11/03
20:19:35
5.0 / 5
3937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین