معاون شهرسازی و معماری خبر داد

اصلاح پروسه صدور پروانه ساختمانی

اصلاح پروسه صدور پروانه ساختمانی مركز املاك: باتوجه به هوشمندسازی پروانه ساختمانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، از اصلاح پروسه صدور پروانه ساختمانی بمنظور سرعت بخشی به درخواست متقاضیان آگاهی داد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، عبدالرضا گلپایگانی در این زمینه اظهار داشت: در امتداد تسهیل امور متقاضیان صدور پروانه ساختمانی و هم چنین افزایش میزان رضایت شهروندان، پروسه صدور هوشمند پروانه ساختمانی توسط اداره كل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه این معاونت اصلاح گردید.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه هدف ما كاهش زمان صدور پروانه و توسعه خدمات الكترونیك شهرسازی است، اضافه كرد: پروسه اصلاح شده صدور پروانه از 26 بهمن ماه 98 در سامانه شهرسازی اعمال شده است.
وی تاكید كرد: در این پروسه پروانه شهرسازی در قالب ضوابط طرح تفصیلی شهر تهران و به استناد پاكت حجمی و جدول سطح و سطوح ارائه شده توسط مهندس طراح ساختمان صادر می شود.
گلپایگانی اظهار داشت: هم چنین در این پروسه نیاز به بارگذاری نقشه معماری و استعلاماتی هم چون سازمان آتش نشانی و فضای سبز نیست و بعد از دریافت عوارض قانونی برای دریافت پروانه ساخت با مهلت دوساله، پروانه صادر می شود.
وی ادامه داد: در این روند ارائه كلیه نقشه های ساختمانی شامل معماری، سازه، پایدارسازی گود، تأسیسات مكانیكی و برقی الزامی است و باید كلیه ضوابط شهرسازی و مقررات ملی ساختمان در زمان دریافت پروانه ساخت رعایت شده باشد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران اشاره كرد: چنانچه در پروسه صدور پروانه ساخت، نقشه معماری بارگذاری شده در قالب ضوابط و مقررات طرح تفصیلی با جدول سطح و سطوح پروانه شهرسازی اختلاف داشته باشد، عوارض نهایی برمبنای نقشه تأیید شده جدید محاسبه می شود و ما به التفاوت آن به قیمت روز دریافت می شود.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، گلپایگانی افزود: هم چنین امكان صدور مجوز تخریب بنای موجود با نظر مهندس ذیصلاح در سامانه شهرسازی فراهم گشته است.
وی با اشاره به اینكه هدف ما تسهیل پروسه ساخت و ساز متقاضیان است، اظهار داشت: امكان صدور پروانه تخریب بعد از صدور پروانه شهرسازی و به موازات پروسه صدور پروانه ساخت به وجود آمده است.
منبع:

1398/12/01
13:27:10
5.0 / 5
4004
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین