تسهیلات بانكی برای انبوه سازان

تسهیلات بانكی برای انبوه سازان به گزارش مركز املاك اعطای تسهیلات ساخت مسكن صرفا جهت بافت های فرسوده به انبوه سازان از محل «صندوق پس انداز مسكن یكم» ابلاغ گردید.


تسهیلات جدید به انبوه سازان به منظور نوسازی بافت های فرسوده شهری از سوی بانك مركزی به بانك مسكن ابلاغ شد.
بر اساس این گزارش، پیرو هماهنگی های شركت عمران و بهسازی شهری ایران و بانك مركزی و با توجه به اولویت وزارت راه و شهرسازی در نوسازی بافت های فرسوده و ناكارآمد شهری با تاكید بر حضور انبوه سازان تسهیلات جدیدی از سوی بانك مركزی به بانك مسكن ابلاغ شد.
بر این اساس، بانك مسكن با استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم و با رعایت سقف حداكثر ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ساخت مسكن به انبوه سازان صرفا در بافت های فرسوده و ناكارآمد شهری واگذار می كند.
متن این ابلاغیه به شرح زیر است:
جناب آقای دكتر بت شكن
مدیرعامل محترم بانك مسكن
با سلام؛
احتراما به استحضار می رساند حسب تصمیمات متخذه در كمیسیون اعتباری مورخ ۹۶.۴.۱۴ این بانك مقرر گردید:
با امكان استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسكن یكم جهت اعطای تسهیلات ساخت مسكن صرفا در بافت های فرسوده به انبوه سازان، مشروط به سپرده گذاری انبوه سازان در صندوق طبق ضوابط و مقررات موجود و لزوم فروش اقساطی تسهیلات موصوف پس از ساخت مسكن به افراد، با رعایت سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال، ایجاد تعهد برای صندوق و قابل اعطا برای انبوه سازان در بافت های فرسوده شهری (حداكثر تسهیلات اعطایی به انبوه سازان نباید از سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش یابد) موافقت به عمل آمد.
بر این اساس خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به نحو مقتضی به واحدهای اجرایی ذیربط ابلاغ گردیده و عملكرد شش ماهه در این خصوص به این بانك منعكس گردد.

 

1396/05/05
20:14:28
5.0 / 5
5769
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین