معاون سازمان راهداری ؛

هیچ ترمینالی بسته نمی گردد

هیچ ترمینالی بسته نمی گردد به گزارش مركز املاك معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: قرار نیست هیچ یك از پایانه های مسافری تعطیل شود بلكه صرفا سفرها محدود می شود.مهران قربانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش كه پایانه های مرزی تا چه زمانی مسدود هستند و آیا با كشورهای همسایه برای بازگشایی مرزها رایزنی شده؟، گفت: هیچیك از پایانه های مرزی از طرف كشورمان مسدود نشده؛ بلكه برخی بطور یك طرفه از طرف كشورهای مقابل مسدود شده است البته این مساله بین سایر كشورهای دیگر جهان هم در این ایام و شرایط خاص هم اتفاق افتاده است.
به گفته قربانی، مرزهای مسدود با كشورهای همسایه عبارتند از:
مرزهای چزابه، شلمچه، مهران و خسروی با عراق تا ۲۷ فروردین
پایانه های مرزی رازی، سرو و سوداگر با تركیه
پایانه های مرزی سرخس، اینچه برون، لطف آباد و باجگیران با تركمنستان تا ۱۱ اردیبهشت
مرز میرجاوه با پاكستان به مدت ۲ هفته از ۲۵ اسفند كه البته فعلاً بازگشایی نشده
وی افزود: سایر مرزها با ظرفیت كامل به فعالیت ادامه می دهند؛ ضمن اینكه ارتباط ریلی با كشورهای تركمنستان و تركیه برقرار است. رایزنی ها با وزارت بهداشت كشورمان و كشورهای همسایه بمنظور تهیه پروتكل بهداشتی مشترك در حال انجام می باشد تا نگرانی در حوزه حمل و نقل بین الملل و ترانزیت جاده ای كالا برای همه كشورها مرتفع شود.
كاهش ۷۶ درصدی تعداد مسافران نوروزی در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباب تغییراتی كه در سفرهای نوروزی امسال با وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به نوروز سال های گذشته داشته ایم، اظهار داشت: درباب كاهش سفرهای حمل و نقل عمومی برمبنای آخرین آمار تا ۱۱ فروردین تعداد سفرهای ناوگان عمومی مسافری ۷۰ درصد كاهش و جابجایی تعداد مسافران ۷۶ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل كاهش داشته است.
هیچ ترمینال اتوبوسرانی تعطیل نمی شود
این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی در رد كردن این مساله كه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برنامه ای برای تعطیلی پایانه های مسافربری اتوبوسرانی دارد، اشاره كرد: باتوجه به ساز و كارهای اتخاذ شده و تعطیلی كلیه اماكن اقامتی و تفریحی و سیاحتی، عملاً استفاده از حمل و نقل عمومی با قصد سفرهای ضروری و غیر قابل اجتناب در حال انجام می باشد كه گریز ناپذیر است. تعطیلی در شرایط فعلی مطرح نیست.
وی اضافه كرد: رویكرد صحیح در حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری، ارجحیت انجام سفرهای ضروری و اجتناب ناپذیر مردم با ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر است برای اینكه قابل بررسی و مدیریت است و پس سیاست صحیح فعلی، ایجاد محدودیت ها به صورت مدیریت شده و انجام سفرها به صورت كنترل شده است نه ممنوعیت سفرها؛ پس ممنوعیتی وجود ندارد بلكه محدویت هایی اعمال شده كه باتوجه به كاهش شدید مسافران، موضوعی طبیعی است. البته در موارد جزئی، در چند شهر تصمیمات ناهماهنگ با این سیاست اتخاذ شده بود كه متعاقباً منطبق با واقعیات موجود خودشان اصلاح كردند.
پروتكل های بهداشتی در ترمینال های مسافری
قربانی درباره نحوه كنترل سفرهای غیر ضروری مردم بوسیله سیستم حمل و نقل عمومی تصریح كرد: تدابیر لازم برای تامین سلامت و بهداشت سفرهای ناوگان عمومی در مراحل تهیه بلیت و حین سفرها اتخاذ و ابلاغیه های مربوطه صادر گردیده است كه با اجرای آنها از طرف شركت های حمل و نقل مسافری، رانندگان و رعایت خود مسافران شرایط مطلوب برای انجام سفرهای ضروری تامین می شود.
وی همین طور به استقرار تیم های بهداشتی ذی ربط همچون هلال احمر و اورژانس در هر یك از استانها برای كنترل وضعیت سلامت راننده و مسافران در محل پایانه های مسافری جاده ای در مبدا و مقصد سفرها، متعاقب صدور صورت وضعیت برای ناوگان اعزامی را تصریح كرد و اشاره كرد: این اقدامات، بهترین روشی بوده كه در همه پایانه های مسافربری پیاده سازی شده است؛ چنانچه این اقدامات با قوت و مستمر و با اهتمام استانداران و مدیران و عوامل استانی پیگیری شده و تداوم یابد، بطور قطع ضریب اطمینان بالاتری درباب سلامت و بهداشت مسافران تامین خواهد شد.
معاون سازمان راهداری اضافه كرد: اینكه علاوه بر كنترل های ارشادی و عملیاتی مذكور، مسئولیت كنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها به عهده نیروهای انتظامی است كه شواهد و قرائن حكایت از كنترل جدی دراین زمینه می باشد.
اعطای وام كم بهره خرید مایحتاج عمومی به رانندگان اتوبوس و سواری كرایه
قربانی درباره سازوكار و نحوه پشتیبانی از رانندگان اتوبوس و سواری های كرایه كه به خاطر كرونا متضرر شده اند، بیان داشت: بسته های حمایتی در دو گروه حمایت های عمومی شامل كمك های یارانه ای دولت و وام خرید كم بهره برای كلیه آحاد لطمه پذیر خانواده حمل و نقل كه بیشترین ضررها را متحمل شده اند در دست پیگیری و كارسازی است.
وی اضافه كرد: همین طور مقرر است حمایتهای تخصصی از بخش حمل و نقل عمومی همچون تخصیص سوخت یارانه ای، حذف هزینه های جاری در پروسه فعالیت ها مثل تمدید غیرحضوری كارت هوشمند، پیگیری تعویق در پرداخت حق بیمه و موارد مشابه مد نظر صورت گیرد كه به محض نهایی شدن و قطعیت آنها موارد جدید اطلاع رسانی خواهند شد.


منبع:

5.0 / 5
3640
1399/01/14
00:45:22
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین