ضرورت تامین امكانات برای اطفای حریق در زاگرس

ضرورت تامین امكانات برای اطفای حریق در زاگرس نماینده مردم كهگیلویه وبویر احمد درشورای عالی استانها بر ضرورت تامین تجهیزات اطفای حریق درمنطقه زاگرس تاكید نمود.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا فرزاد آذریان درسی وسومین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها اظهار داشت: رشته کوه زاگرس با طبیعت منحصر به فردش یکی از حیاتی ترین سرمایه های کشور است که از آغاز این سرزمین چون میراثی به جا مانده است. استان کهگیلویه و بویر احمد در جنوب این رشته کوه قرار دارد که دارای غنی ترین محیط زیست و حیات وحش است.

وی اضافه کرد: جنگل های بلوط شکوه بی همتایی دارند و در رشته کوه زاگرس جلوه ای دو چندان دارد که متاسفانه بعضی از افراد به اهمیت آن پی نبرده اند اما نابودی این جنگل ها فاجعه ای اسفناک است. در چند سال قبل جنگل های بلوط بارها طعمه حریق شده اند و در این حوادث مردم با دست خالی و تنها با شاخه های سر درختان به اطفای حریق پرداختند.

آذریان با اشاره به اینکه نبود امکانات کافی در بخش اطفای حریق خسارات جانی و مالی بسیاری را به مردم منطقه وارد کرده است، اظهار داشت: حفظ جنگل ها از وظایف دولت می باشد و در ادوار گذشته با رها شدن وضعیت جنگل ها به حال خود صدمه های بسیاری به سرمایه های ملی کشور وارد شده است.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد درشورای عالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که تنها 10 درصد از بودجه جنگل ها صرف نگهداری منابع طبیعی شده است، اظهارکرد: اختصاص چنین رقمی جای تاسف دارد چونکه خیلی از بودجه حفظ جنگل ها صرف پرداخت حقوق می شود. کمبود نیروی محیط بان، نبود بودجه و تجهیزات اطفای حریق، دشواری مسیر عبور، نبود بالگرد برای حمل نیروهای داوطلب همگی سبب تشدید آتش می شود و در انتها ویرانی طبیعت به دنبال داشته و خاموش کردن آتش به بهای جان جوانانی از منطقه تمام شده است.
5.0 / 5
1964
1399/04/19
15:53:32
تگهای خبر: استان
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین