لغو جمع آوری پل حافظ به نفع خودرو های امدادی

لغو جمع آوری پل حافظ به نفع خودرو های امدادی به گزارش مركز املاك معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیك تهران اعلام نمود: پل حافظ-طالقانی بعد از انجام بررسی های كارشناسانه، حائز اولویت اجرایی در شهر تهران تشخیص داده نشد و با ملاحظات و رأی كمیته شبكه معابر شورایعالی ترافیك تهران برچیده نمی گردد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از توقف جمع آوری پل حافظ - طالقانی به دستور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اطلاع داد.
در همین رابطه محبوبه ذاکری سهی، معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران درباره توقف جمع آوری پل حافظ-طالقانی اظهار داشت: نخست برای جمع آوری این پل مطالعاتی در مقیاس کلان با هدف بررسی تاثیر جمع آوری آن در حوزه تحت نفوذ آن و شهر تهران انجام شد که بر مبنای نتایج آن، با عنایت به عدم کاهش قابل ملاحظه ظرفیت معابر و صرفا تبدیل غیر همسطح به همسطح شدن معبر، شاخصهای حمل و نقلی و ترافیکی در مقیاس کلان محدوده و شهر تغییر قابل ملاحظه منفی نداشت.
ایشان در ادامه اضافه کرد: به همین علت، ضمن تأیید مقدماتی این نتایج و کلیات طرح، قرار شد مطالعات ترافیکی در مقیاس محلی هم صورت گیرد که اگر مشکلات ترافیکی و اجرایی در صورت جمع آوری پل یا در حین جمع آوری وجود دارد، لحاظ شده و بر مبنای آن تصمیم نهایی اتخاذ شود.
ذاکری سهی با بیان این که بر مبنای انجام ارزیابی چند معیاره دیگری از نظر منظر شهری و شاخصهای اجتماعی، امکان بخشایش نسبت به مقدار ناچیز تغییر شاخص ترافیکی در مقیاس کلان وجود داشت، تاکید کرد: البته تنها در صورتی که در مقیاس محلی و ملاحظات اجرایی هم مشکلات اساسی وجود نداشت. تاکید معاونت حمل و نقل برای اتخاذ تصمیم نهایی، بر تکمیل و انجام مطالعات در مقیاس خرد، مشاهده تاثیر حذف پل در محلات مجاور پل و اقدامات ترافیکی مورد نیاز در سطح منطقه بود.
وی در ادامه بیان نمود: مطالعات ترافیکی جهت بررسی اینکه بعد از جمع آوری پل چه اتفاقاتی در محلات بلافصل خواهد افتاد، بازگشایی و انسداد ضروری معابر برای حفظ عملکرد ترافیکی مناسب تا چه میزان خواهد بود، تغییر جهت های لازم تا چه حد امکان پذیر و تأثیرگذار خواهد بود، چراغ های راهنمایی چه تغییراتی خواهد داشت و... صورت گرفت و نتایج بعد از بررسی های کارشناسی مجدد، در کمیته شبکه معابر شورایعالی ترافیک تهران عنوان شد.
بنا براعلام سایت شهر، معاون مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران با اشاره به حجم قابل ملاحظه تغییرات ضروری در شبکه معابر مجاور پل و هم لزوم انسداد مسیر پل حافظ-طالقانی برای جمع آوری به مدت بیشتر از یک ماه، اظهار داشت: با جمع بندی همه نظرات کارشناسی ترافیکی و هم نقطه نظرهای سازمان آتش نشانی و خودرو های امدادی در خصوص تطویل زمان امدادرسانی در بازه زمانی مورد نیاز برای جمع آوری پل و پس از آن به دلیل تغییرات ضروری شبکه، با جمیع ملاحظات، جمع آوری پل حافظ-طالقانی حائز اولویت اجرایی در شهر تهران تشخیص داده نشد و این کمیته تخصصی شورایعالی ترافیک تهران به توقف آن رأی داد.
منبع:

1399/05/05
14:57:38
5.0 / 5
2321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین