وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسكن در حال كاهش است اما متأسفانه چسبندگی قیمت داریم

قیمت مسكن در حال كاهش است اما متأسفانه چسبندگی قیمت داریم مركز املاك: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اخبار و رویدادهایی را مشاهده می نماییم كه از آن حكایت می كند كه قیمت مسكن روند نزولی را طی می كند.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه مراسم الحاق ۱۲۲ دستگاه ناوگان تولید داخل به شبکه ریلی در جمع خبرنگاران درباره قیمت بلیت هواپیما ضمن اشاره به جلساتی که در این خصوص در حال برگزاری است، عنوان کرد: افزایش قیمت بلیت هواپیما نداشتیم و نرخ نامه و فهرستی که طبق آن قرار بود تا ۱۵۰ درصد افزایش قیمت ها اعمال شود، متوقف گردید.
وی با تاکید بر اینکه شرکتهای هواپیمایی از سقف قیمتی بلیت ها عبور نکرده و گزارشی مستند در اینباره نداریم، افزود: شرکتهای هواپیمایی را ملزم کرده ایم تا در فروش صندلی هواپیما سقف ۶۰ درصد ظرفیت را رعایت نمایند و یک صندلی خالی کنار هر مسافر باشد.
پروازهای چارتری متوقف شد
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه شرکتهای هواپیمایی زیر کف قیمتی رقابت می کردند که ما در جهت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، این مورد را هم متوقف کردیم اظهار داشت: شرکتهای هواپیمایی درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما با استناد به افزایش قیمت ارز، درخواست هایی داشتند که ما اعلام کردیم این نرخ های ارز واقعی نیست و باید اجازه دهند نرخ ارز متعادل شود.
وی اضافه کرد: اجازه تکرار پروازهای چارتر را نمی دهیم، البته پرواز چارتر در دنیا پذیرفته شده و وجود دارد؛ اما مشکل پروازهای چارتری که جلوی آنها را گرفتیم، این بود که پروازهای برنامه ای، سلف خری می شد و چارترکننده با عنایت به اقتضائات زمانی نرخ گذاری می کرد و در کنسلی ها هم پول مسافر برنمی گشت.
قیمت مسکن کاهش می یابد
اسلامی درباره تاثیر کاهش قیمت ارز بر قیمت مسکن، بیان نمود: از سال ۹۷ تا کنون قیمت مسکن نظیر سایر کالاها متأثر از تحولات ارزی افزایش یافت و با ریزش قیمت ارز و طلا، باید قیمت هایی که با ارز افزایش قیمت داشته اند، برگردند اما متأسفانه چسبندگی قیمتی هم وجود دارد.
وی تاکید کرد: همان گونه که قیمت خودرو با کاهش قیمت ارز برگشت، باید دیگر قیمت ها هم که بی جهت بالا رفته بودند و متأثر از عرضه و تقاضا نبودند، برگردد؛ اخبار و رویدادهایی را مشاهده می نماییم که از آن حکایت می کند که قیمت مسکن روند نزولی را طی می کند.

1399/08/21
14:26:25
5.0 / 5
1287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین