در گزارش مركز املاك مطرح شد؛

شركت های هواپیمایی در آستانه ورشكستگی هستند

شركت های هواپیمایی در آستانه ورشكستگی هستند مرکز املاک: رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی از تحمیل زیان گسترده به ایرلاین ها به دنبال اعمال محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر آگاهی داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، روز گذشته انجمن شرکت های هواپیمایی طی نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور، خواهان توقف محدودیت گذاری فروش بلیت هواپیما و فروش تا سقف ۶۰ درصد ظرفیت به سبب شیوع ویروس کرونا شده بود.
رئیس انجمن ایرلاین ها: بزودی برخی ایرلاین ها ورشکست می شوند
یونس دقیق کیا رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی با ابراز نگرانی از وضعیت اقتصادی ایرلاین های داخلی در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر در محدودیت های به وجود آمده برای شرکت های هواپیمایی و قوانین مُخل کسب وکار صنعت حمل و نقل هوایی تجدید نظر فوری صورت نگیرد، شاهد ورشکستگی و تعطیلی بعضی از شرکت های هواپیمایی خواهیم بود.
وی اضافه کرد: شرکت های هواپیمایی از شروع پاندمی کرونا، با وجود فشار اقتصادی بسیار سنگین و کاهش مسافران پروازهای داخلی و خارجی، از تعدیل نیروهای خود اجتناب و تلاش نموده اند همراه سایر دستگاه های خدمت رسان به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.
دقیق کیا افزود: این در حالیست که حمل و نقل هوایی بیشترین لطمه را در این میان دیده است. بدین سبب شایسته نیست تا بر خلاف قوانین بین الملل و اعمال محدودیت های غیر ضروری، متحمل ضرر بیشتری شوند.
وی با اعلان اینکه شرکت های هواپیمایی همیشه ایمنی پرواز را از هر جنبه سرلوحه کار خود قرار می دهند، اظهار داشت: رعایت محدودیت ۶۰ درصد ظرفیت در پروازهای داخلی که از طرف ستاد کرونا به شرکت های هواپیمایی تحمیل شده، شرایط را برای ایرلاین ها سخت تر از قبل کرده است. بنا بر این طی نامه ای به رئیس جمهور خواهان لغو این محدودیت شده ایم.
مدیرعامل شرکت هواپیمایی تاکید کرد: سیستم تهویه هوا در هواپیما تامین کننده ایمنی است و استفاده از ماسک در طول پرواز تنها سفارش برای ایمنی بیشتر مسافران پروازهاست.
دبیر انجمن ایرلاین ها: ۲ هزار میلیارد تومان زیان کرده ایم
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ایرلاین های ایرانی در ۶ ماه گذشته ۴۳ درصد از مسافران پروازهای داخلی و ۹۶ درصد از مسافران پروازهای بین المللی خودرا از دست داده اند.
وی با اشاره به آغاز طرح محدودیت پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی در پروازهای داخلی از شروع آبان ماه، اظهار داشت: شرکت های هواپیمایی در آبان ماه امسال و با اعمال محدودیت ۶۰ درصد، نسبت به آبان سال ۹۸ بیش از ۴۹ درصد کاهش مسافر داشته اند.
دبیر انجمن ایرلاین ها اضافه کرد: این کاهش مسافران پروازها در حالی ادامه دارد که تمام هزینه های ثابت شرکتها وجود دارد و برمبنای دستورالعمل های جهانی صادره از ایکائو و یاتا، هیچیک از ایرلاین ها مجبور به کاهش ظرفیت خود نیستند.
به گفته سامانی، ایرلاین های داخلی متحمل زیان بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان در ضمن ۶ ماهه ابتدایی امسال شده اند.


منبع:

1399/10/15
13:57:29
0.0 / 5
1276
تگهای خبر: دستگاه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین