معاون شهردار تهران عنوان كرد

بررسی پرونده باملند در كمیسیون ماده ۳۸

بررسی پرونده باملند در كمیسیون ماده ۳۸ مرکز املاک: معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران در مورد وضعیت قرار داد شهرداری تهران و مجموعهˮ باملندˮ توضیحاتی را ارائه نمود.


عبدالحمید امامی در گفت و گو با ایسنا، در مورد وضعیت قرار داد شهرداری تهران با مجموعه" باملند" که سبب انتقاد اعضای شورای شهر تهران شده است، اظهار داشت: چندسال قبل فی درخلال شهرداری و بهره بردار مجموعه" باملند"، قرار دادی ۲۵ ساله منعقد می شود که براین اساس قرار بوده، مجموعه فرهنگی_تجاری به مساحت ۱۷ هزار متر در اراضی اطراف دریاچه ساخته شود که نهایتا بجای ۱۷ هزار متر، ۳۴ هزار متر ایجاد می شود.
وی با اعلان اینکه اجاره جزئی از طرف شهرداری برای این ۳۴ هزار متر دریافت می شود، اضافه کرد: در حال حاضر" باملند"ساخته شده و با استقرار برندها، اساسا درآمد قابل توجهی در آنجا کسب می شود و بسیاری در درون شهرداری به این نوع قرارداد، اعتراض دارند و قاعدتا قرارداد می تواند بوسیله دادگاه مورد بازبینی قرار گیرد. ضمن اینکه قرار داد را طرفین می توانند فسخ کنند.
امامی با اعلان اینکه کارشناسان شهرداری بررسی کردند که اگر بخواهیم ۲۵ سال بهره برداری را به سه سال تقلیل داده و مجموعه را تحویل بگیریم باید هزینه ای حدود ۳۰۰ میلیارد تومان را به پیمانکار بدهند، اظهار داشت: کارشناسان همین طور بررسی کردند که اگر کسی بخواهد، برود آنرا بسازد چقدر هزینه دارد؟ که حدود همین قیمت قبل است و حالا درخواست شده که پرونده در کمیسیون ماده ۳۸ بررسی شود و مشخص شود ایرادات وارد شده به قرار داد چه بوده است؟
معاون شهردار تهران با اعلان اینکه در کمیسیون ماده ۳۸، طرفین صحبت کرده و مشخص می شود سرمایه گذار در آن زمان مجموعه را با چه امکاناتی تحویل گرفته و میزان هزینه کرد چقدر بوده، اظهار داشت: در این کمیسیون پس از شنیدن سخنان طرفین، تصمیم گیری گرفته خواهد شد، اما هم اکنون نظر شهرداری این است که چون سازنده فقط ساخته و بهره برداری را به شخص دیگری اجاره داده یا مجموعه را پس بگیرد و خودش بهره برداری کند و یا کلا بفروشد، چونکه این مجموعه برای شهرداری تهران است.
وی با اعلان اینکه پرونده "باملند " از ۴ ماه پیش در نوبت بررسی بود و ظرف دو هفته آتی موعد بررسی در کمیسیون ماده ۳۸ می رسد، اضافه کرد: در وهله اول بنظر می رسد بر طبق شرایط فعلی باید این مجموعه را پس بگیریم، اما اگر با سازنده به تفاهم برسیم که قیمت و مدت قرار داد واقعی شود طبعا می تواند ادامه دهد.
امامی اضافه کرد: که اگر دوره بهره برداری معقول شود و اجاره مناسب به شهرداری بدهند، فعالیت در آنجا ادامه می یابد، اما اگر به تفاهم نرسیم قرار داد فسخ خواهد شد و یا خود شهرداری اداره می کند و یا بوسیله سازمان مشارکت ها، کلا مجموعه واگذار می شود.
منبع:

1399/11/01
12:15:03
0.0 / 5
956
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین