دبیر قرارگاه ستاد ملی مقابله با كرونا عنوان كرد

21 هزار نفر قرنطینه را نقض كردند

21 هزار نفر قرنطینه را نقض كردند مرکز املاک: دبیر قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه طبق گزارش وزارت بهداشت 21 هزار نفر بصورت قطعی قرنطینه را نقض کردند، آخرین وضعیت سلامت وزیر کشور را نیز تشریح نمود.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، بابک دین پرست در آخر جلسه قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: امروز سیزدهمین جلسه قرارگاه مقابله با کرونا با دو دستور کار مهم انجام شد که نخست گزارش کمیته های بهداشت و درمان وزارت بهداشت درباب رعایت پروتکلهای بهداشتی ارائه شد. در این گزارش آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور به لحاظ کرونائی اعلام گردید که طی آن ۳۰۱ شهر قرمز، ۹۵ شهر نارنجی، ۴۵ شهر زرد و هفت شهر آبی هستند.
وی ادامه داد: بر طبق این گزارش رعایت پروتکلهای بهداشتی بصورت میانگین در کشور به ۵۵ درصد رسیده که باید این میزان به بالای ۹۰ درصد افزایش پیدا کند. در این راستا بیشترین موارد درباب عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط تالارهای پذیرایی، تهویه اماکن عمومی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی به تفکیک شهرها اعلام گردید.
وی افزود: به همین دلیل امروز وضعیت به همه استانها اعلام خواهد شد تا در جهت افزایش رعایت پروتکل ها اقدامات لازم صورت گیرد.
وی اشاره کرد: نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی بصورت گزارش های هفتگی به قرارگاه اعلام خواهد شد.
وی اشاره کرد: موضوع دوم برخورد با ناقضین قرنطینه ها بود که در این نشست عنوان شد و طی گزارش وزارت بهداشت ۲۱ هزار نفر بصورت قطعی قرنطینه را نقض کردند که قرار شد کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا مکانیزم برخورد قانونی در این مورد را ابلاغ کند. عدم رعایت برخی پروتکل ها توسط برخی دستگاهها لیستش تهیه و در اختیار قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار گرفته است.
وی افزود: بی شک مسئولیت نظارت با وزارت بهداشت و درمان است و برابر تفاهم انجام شده مصادیق نقض رعایت پروتکل ها به ما اعلام می شود. از تاریخ اول تا ۲۷ فروردین ۳۶۷ هزار مورد بازرسی انجام شده که طی آن ۳۱۴۶ مورد پلمب انجام شده است و پیگیری های جدی ادامه خواهد داشت. درباب عدم رعایت پروتکل ها توسط دستگاهها از طرف وزیر کشور ابلاغیه ای به استانداران صورت خواهد گرفت.
دبیر قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به ایسنا درباب آخرین وضعیت سلامت وزیر کشور اظهار داشت: خوشبختانه ایشان از بیمارستان مرخص شدند و در حال گذراندن دوران درمان هستند.
منبع:

1400/02/01
21:49:12
0.0 / 5
534
تگهای خبر: استان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین