با دستور رئیس جمهور؛

ساخت راه آهن شلمچه-بصره كلید خورد

ساخت راه آهن شلمچه-بصره كلید خورد به گزارش مرکز املاک دبیر شورایعالی مناطق آزاد از آغاز عملیات اجرای پروژه های عمرانی در مناطق آزاد در روز جاری با دستور رئیس جمهور اطلاع داد که یکی از مهم ترین پروژه ها، راه اندازی راه آهن شملچه-بصره است.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، حمیدرضا مؤمنی امروز در «مراسم آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از پروژه های عمرانی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» که با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس با مناطق آزاد درحال برگزاری است، اظهار داشت: امروز عملیات اجرایی ۵۲ پروژه با ارزش ۶۲ هزار میلیارد تومان آغاز که شامل پروژه های پتروشیمی، گردشگری، راه آهن شلمچه بصره، باغات گلخانه ای، مجتمع های تجاری و رفاهی، پارک آبی، تله کابین و پیست اسکی در مناطق آزاد ارس، اروند، ماکو، انزلی، کیش، قشم و چابهار می شود.
وی افزود: همچون این پروژه هایی که امروز عملیات راه اندازی آن شروع می شود، راه اندازی راه آهن شملچه-بصره در منطقه آزاد اروند است.
مؤمنی اضافه کرد: هم اکنون ۶۲۱ پروژه عمرانی با سرمایه گذاری بیشتر از ۲۴۸ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حال اجرا می باشد که به صورت متوسط پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد دارند.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: در ماه های آتی با بهره برداری از این پروژه های درحال اجرا، ۳۷ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد و عمده سرمایه گذاری در این پروژه ها را بخش خصوصی بر عهده گرفته است.
به گفته مؤمنی، این پروژه ها شامل پتروشیمی، فولاد، روی، راه اندازی مخازن، انبار، گردشگری، ساخت اسکله، نیروگاه و آب شیرین کن در مناطق آزاد ارس، اروند، انزلی، چابهار، قشم، کیش و ماکو هستند که سهم دولت در این پروژه ها تنها چهار درصد است.
وی تصریح کرد: امروز با دستور رئیس جمهور عملیات اجرایی ۶۲ پروژه به ارزش ۴۲ هزار میلیارد تومان در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آغاز خواهد شد.

1400/04/01
11:01:04
0.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین