در گزارش مركز املاك تشریح شد؛

چه کسانی می توانند برای اربعین به عراق بروند؟

چه کسانی می توانند برای اربعین به عراق بروند؟ به گزارش مرکز املاک مدیرکل نظارت بر شرکتهای هواپیمایی و فرودگاه های سازمان هواپیمایی کشوری آخرین جزئیات از ۳۰ هزار سهمیه زائرین ایرانی پروازهای اربعین را شرح داد.حسن خوشخو در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین جزئیات پروازهای اربعین اظهار نمود: روز گذشته (دوشنبه ۱۵ شهریور) در وزارت کشور در مورد سهمیه پروازهای اربعین جلسه ای برگزار گردید. در این جلسه اعلام گردید بر مبنای سیاست دولت عراق، به ایران ۳۰ هزار سهمیه بیشتر داده نمی گردد که همین سهمیه هم موکول به چند شرط شده است.
شرایط مسافران ایرانی برای دریافت اجازه ورود به عراق
وی اضافه کرد: بنا بر اعلام دولت عراق، تردد زائرین ایرانی اربعین به عراق صرفا با پرواز و سفرهای هوایی انجام می شود؛ دوم این که همه متقاضیان سفر به عراق در روزهای اربعین باید هر دو دوز واکسن را زده و کارت واکسیناسیون را همراه داشته باشند. سوم این که همه زائرانی که ذیل سهمیه ۳۰ هزار نفری مقرر است به عتبات عالیات سفر کنند، تست پی سی آر منفی با تاریخ حداکثر ۷۲ ساعت قبل پرواز داشته باشند؛ چهارم این که باید متقاضیان یک به یک از راه سفارت عراق در ایران تقاضای ویزا کرده و رأسا روادید دریافت نمایند ازاین رو با مانیفست دسته جمعی، عراق هیچ زائری را راه نمی دهد.
۳۰ هزار سهمیه بین ۱۰ فرودگاه توزیع می شود
مدیرکل نظارت بر شرکتهای هواپیمایی و فرودگاه های سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ما هم در سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کردیم که از ۱۰ فرودگاه بین المللی می توانیم پروازهای عتبات و اربعین را مدیریت نماییم. البته هنوز معلوم نیست مقرر است سهمیه هر فرودگاه چند نفر باشد.
همه ایرلاین های ایرانی می توانند مسافر به عراق ببرند
وی خاطرنشان کرد: امروز (سه شنبه ۱۶ شهریور) اولین جلسه هماهنگی با نمایندگان همه ۱۸ شرکت هواپیمایی برای تعیین سهمیه هر ایرلاین از پروازهای اربعین را برگزار می نماییم هر ایرلاین را هم ظرفیت سنجی می نماییم که چه تعداد زائر می توانند به عراق ببرند. می خواهیم سهمیه را بگونه ای توزیع نماییم که هیچ مسافر و زائری معطل نماند و بتوانیم تقاضا را پاسخ دهیم.
فعلاً تصمیمی برای قیمت بلیت پروازهای اربعین گرفته نشده
خوشخو با اشاره به اینکه هنوز در مورد قیمت بلیت تصمیم اتخاذ نشده خاطرنشان کرد: معلوم نیست که آیا مقرر است قیمت ثابتی برای بلیت پروازهای اربعین تعیین شود یا نه؛ فعلا به مبحث قیمت بلیت پروازهای اربعین ورود نکرده ایم.
بازه زمانی پروازهای اربعین
این مقام مسئول در صنعت هوانوردی درباره بازه زمانی پروازهای اربعین اظهار داشت: معمولا از ۵ روز پیش از اربعین تا ۵ روز پس از آن بعنوان بازه پروازهای اربعین در نظر گرفته می شود که با عنایت به این که دوشنبه ۵ مهر روز اربعین است، از ایام پایانی شهریور تا شنبه ۱۰ مهر ماه سال جاری بعنوان ایام فروش بلیت پروازهای اربعین این دامنه را در نظر گرفته ایم؛ هرچند که پیک بازگشت، همان یکی دو روز پس از اربعین است.
ویزای فرودگاهی در عراق صادر نمی شود
وی تصریح کرد: در روزهای اربعین سال جاری، صدور ویزای فرودگاهی در عراق منتفی است و برای هیچ زائری ویزای فرودگاهی در فرودگاه های نجف و بغداد صادر نمی گردد.
قیمت فعلی بلیت پرواز تهران-نجف
به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، هم اکنون قیمت بلیت پرواز تهران-نجف برای روز یکشنبه ۲۸ شهریور با ایرلاین ایرانی (قشم ایر) از ۳ میلیون و ۷۶۰ هزار تا ۳ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان، هواپیمایی معراج از ۳ میلیون و ۸۹۰ هزار تا ۳ میلیون و ۹۵۸ هزار تومان، ایرلاین قطری از ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ایرلاین ترکیه ای ۱۷ میلیون تومان و با ایرلاین اماراتی از ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تا ۱۷ میلیون و ۵۳۸ هزار تومان است.1400/06/17
12:09:37
0.0 / 5
248
تگهای خبر: سفر , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین