رئیس بنیاد مسكن:

۵ هزار واحد مسکونی لطمه دیده در بندر امام وجود دارد

۵ هزار واحد مسکونی لطمه دیده در بندر امام وجود دارد مرکز املاک: رییس بنیاد مسکن اظهار داشت: تعداد پنج هزار واحد مسکونی لطمه دیده در بندر امام وجود دارد که پس انجام مطالعات و کمک از مشاوران خبره، روند بازسازی این منازل شروع شده است.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، اکبر نیکزاد پنجشنبه شب درباره بازسازی منازل لطمه دیده در بندر امام در جمع خبرنگاران، ساماندهی بافت فرسوده و منازل لطمه دیده و در معرض خطر را یکی از پروژه های مهم و بسیار اساسی دانست و اظهار نمود: در بندر امام ۵ هزار واحد مسکونی در معرض خطر یا لطمه دیده وجود دارد.
وی با بیان این تعداد واحد مسکونی غیر مقاوم و ساخت وسازهای به کار رفته در آنها که اصول فنی را ندارند، اضافه کرد: این تعداد واحد مسکونی باید ساماندهی می شدند که به این جهت این منطقه مورد توجه مسئولان امر قرار گرفته و همه مسئولان تأکیدشان بر این است که اینجا باید ساماندهی بشود.
رئیس بنیاد مسکن با اشاره به این که در این راستا مطالعات لازم انجام و کم از مشاوران خبره نیز کمک گرفته شده است، بیان کرد: برای ساخت مسکن با محوریت مردم به تعداد ۵ هزار واحد مسکونی نیاز به زمین بیشتری است.
نیکزاد در ادامه توضیح داد: بدین سبب برنامه ریزی شده که برمبنای مساحت زمین برخی از افراد در همان محل درجاسازی بشوند و برای سایر افراد یکسری اراضی تامین و نقشه تفکیکی مهندسی روی آن گذاشته شود تا این افراد از آنجا جابه جا شوند.
وی، اعتبار لازم را برای ساخت هر واحد مسکونی ۱۸۵ میلیون تومان (۱۳۰ میلیون تومان ارزان و ۵۵ میلیون تومان بلاعوض) اعلام نمود و اظهار داشت: همین طور در اینجا تعداد ۱۶۰ کیسه سیمان هدیه بنیاد مستضعفان که در هنگام ساخت وساز به مردم تحویل داده می شود.


منبع:

1400/06/27
10:49:20
0.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین