نفوذ گرد و خاک به تهران

نفوذ گرد و خاک به تهران مرکز املاک: برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک، نفوذ گرد و خاک انتقالی غربی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.به گزرش ایسنا، برمبنای بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی صاف در ارتفاعات کمی ابری، در بعضی ساعت ها همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید خصوصاً روزهای چهارشنبه تا جمعه (۱ تا ۳ تیر) در ساعات بعدازظهر و شب و در بعضی نواحی با خیزش موقت گردوخاک یا نفوذ گرد و غبار انتقالی غربی خصوصاً در نیمه جنوبی و غربی پیش بینی می شود که در بعضی ساعت ها کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۳۷ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۲ تیر) صاف و گاهی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی جمعه ( ۳ تیر) صاف وگاهی وزش بادشدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید، احتمال وزش باد خیلی شدید، خیزش گردوخاک، احتمال نفوذ و گسترش گرد و غبار انتقالی از عصر چهارشنبه تا جمعه (۱ تا ۳ تیر) در نیمه جنوبی و غربی استان تهران اثر حبر داد.

بر اثر این مخاطره کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده، خطر سقوط اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال لطمه به سازه های موقت مورد انتظار است.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای کاهش لطمه های احتمالی عدم تردد در فضای باز برای افراد لطمه پذیر، صیانت از تاسیسات حساس به گرد وخاک، مستحکم سازی سازه های موقت و پوشش گلخانه ها، عدم پارک خودرو در کنار سازه های موقت و ساختمان های نیمه تمام و احتیاط در تردد به ویژه در جاده های بیابانی را سفارش می کند.

به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/04/01
20:57:47
0.0 / 5
193
تگهای خبر: استان , تاسیس , خانه , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین