با دستور وزیر راه؛

فروش چارتری بلیت پروازهای اربعین ممنوع گردید

فروش چارتری بلیت پروازهای اربعین ممنوع گردید وزیر راه و شهرسازی بر ممنوعیت هرگونه پیش فروش، فروش چارتری یا افزایش قیمت و ایجاد بازار سیاه بلیت پروازهای اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.به گزارش مرکز املاک به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در دومین نشست هماهنگی کمیته حمل و نقل اربعین که بمنظور بازبینی در وظایف محول شده به سازمان ها و دستگاهها برگزار شد، با اعلان اینکه قیمت بلیت های هواپیما برای ایام اربعین در سایت سازمان هواپیمایی مشخص می شود، اضافه کرد: هیچ نوع بلیتی در این ایام بصورت چارتری به فروش نمی رسد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: بمنظور مذاکره درباره خدمات سفرهای هوایی به زوار اربعین با مسئولان عراقی سفری به این کشور خواهیم داشت و با ایجاد سامانه های مختلف و تمهیدات لازم، اجازه نمی دهیم هیچ بازار سیاهی برای فروش بلیت های هواپیما در روزهای اربعین تشکیل گردد.
وی با اعلان اینکه نباید هیچ پیش فروشی برای بلیت های هواپیما در این ایام صورت گیرد، اضافه کرد: آمادگی داریم تا در زمینه حمل و نقل شرایط مناسبی برای سفر زوار کربلا فراهم نماییم.
قاسمی اظهار داشت: سال قبل به سبب محدودیت های اعمال شده از طرف کشور عراق برای زوار اربعین و امکان سفر فقط بوسیله بخش هوایی، فشار زیادی بر روی بخش هوایی بود اما امسال ظرفیت سفر در سایر بخش های حمل و نقل همچون ریلی و جاده ای بالا رفته و باتوجه به وجود ۲۲ فرودگاه آماده پرواز در سرتاسر کشور، سفرهای هوایی را با ظرفیت معقول، قیمت مناسب و همین طور خدمات شایسته برای زائران امکان پذیر می نماییم.
قیمت بلیت اتوبوس های اربعین، «حداقلی» در نظر گرفته شود
وزیر راه و شهرسازی در ادامه این جلسه با تاکید بر افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای در روزهای اربعین اظهار نمود: لازم است تا حد امکان کرایه اتوبوس را برای زوار ارزان در نظر بگیریم تا افراد کم برخوردار بتوانند از این روش حمل و نقل جهت شرکت در مراسم اربعین استفاده کنند.
وی همین طور به ضرورت ساماندهی پایانه های مرزی اشاره نمود و اضافه کرد: حجم جمعیت زوار اربعین امسال بسیار بالاست و تعداد زیادی از مسافران نیز از مرزهای زمینی عبور خواهند کرد و مسیر عمده حمل و نقل زمینی است. بدین سبب باید باید نظم و انضباط مرزها به خوبی برقرار شود.
قاسمی از ارائه درخواست ۵۰ میلیارد تومان اعتبار به سازمان برنامه و بودجه بمنظور بهبود شرایط جاده ها و مرزها و ارتقای ایمنی آنها در روزهای اربعین آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به حجم بالای جمعیت زوار زمینی می توان از ظرفیت دیگر مرزهای غرب کشور نیز استفاده نمود.
وی با اعلان اینکه تعداد زیادی از مسافران زمینی با اتوموبیل های شخصی خود وارد مرزها می شوند، اضافه کرد: باید فضای مناسبی برای پارک خودرو های این مسافران در مرزها نیز در نظر گرفته شود و همه تلاش خودرا برای فراهم سازی امکانات مطلوب برای سفر زوار اربعین به کار گیریم.

1401/04/22
22:15:58
0.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین