معاون رئیس جمهور خبر داد؛

117 هزار واحد مسکن روستایی آماده بهره برداری

117 هزار واحد مسکن روستایی آماده بهره برداری به گزارش مرکز املاک، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: بیشتر از ۱۱۷ هزار واحد مسکن روستاییان در مناطق مختلف کشور امروز جمعه ۱۵ مهر آماده بهره برداری است.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور در یک برنامه تلویزیونی ضمن اشاره به این که بیشتر از ۱۱۷ هزار واحد مسکن روستاییان در مناطق مختلف کشور آماده بهره برداری است، اظهار داشت: برای مقاوم سازی و نوسازی مسکن روستایی تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون تومانی اعطا می شود.
وی اضافه کرد: طبق بررسی ها، شاخص میزان بهره مندی روستا از زیرساخت های توسعه ای، از برق و آب تا راه های روستایی پیشرفت ۹۰ درصدی داشته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: در حوزه برق بیشتر از ۹۵ درصد مناطق روستایی برق رسانی شده است. ۸۰ درصد راه های روستایی هم آسفالت شده اند. عملیات گاز رسانی هم به حدود ۹۰ درصد روستاهای کشور انجام شده است.
مدنی در ادامه اضافه کرد: طرح مقاوم سازی و نوسازی مسکن روستایی با تسهیلات ویژه در دستور کار دولت قرار دارد که تابحال در این عرصه حدود ۵۰ درصد مسکن روستایی مقاوم سازی شده است.
وی اظهار داشت: انتظار می رود مصوبات اخیر کارگروه شورایعالی جهاد سازندگی با هدف تفکیک اعتبارات روستا و عشایر و گسیل ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبارت به روستاها، به بهبود معیشت و به رونق تولید روستاییان کمک نماید.


منبع:

1401/07/17
14:48:53
0.0 / 5
140
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین