انتقاد عضو شورای شهر از عدم انتخاب استاندار تهران با گذشت چندین هفته

انتقاد عضو شورای شهر از عدم انتخاب استاندار تهران با گذشت چندین هفته مرکز املاک: رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران از رییس جمهور درخواست نمود استاندار جدید تهران هر چه سریعتر انتخاب گردد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، مهدی پیرهادی در یکصد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با تأکید بر محکومیت حمله برخی افراد به مترو و تخریب اموال مترو در جریان اغتشاشات اخیر، اظهار داشت: از وزارت کشور می خواهم نسبت به افرادی که مبادرت به تخریب اموال عمومی می کنند واکنش مناسبی نشان دهد.
وی ادامه داد: متأسفانه بیگانگان از افرادی که مبادرت به تخریب اموال عمومی می کنند حمایت می کنند؛ پس از وزارت کشور می خواهم حتما مقابل این اغتشاشگران بایستد.
عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از تذکر خود درباب انتصاب استاندار تهران، اظهار داشت: پایتخت ایران چندین هفته است که استاندار ندارد و شاخص آلودگی هوا امروز عدد ۱۴۰ را نشان میدهد. پس از رییس جمهور می خواهم هر چه سریعتر استاندار تهران را انتخاب نماید.

لزوم متناسب سازی سرانه اضافه کاری نیروهای قراردادی شهرداری تهران
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، میثم مظفر نیز در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که سرانه اضافه کاری کارمندان قراردادی در ستاد و مناطق شهرداری تهران بطور متوسط متوسط ۱۰۰ الی ۱۰۵ ساعت در سالهای اخیر بوده است، اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ و متعاقب افزایش به طور متوسط ۳۸ درصدی حقوق مبنای پرسنل تابع قانون کار که نیروهای قراردادی شرکت خدمات اداری شهر و شرکت هادیان را شامل می شود، سرانه اضافه کاری پرسنل قراردادی به ۹۰ ساعت تقلیل یافته و برای سازمانها و شرکتها ۹۰ ساعت جهت اختصاص اضافه کاری تعیین شده که سبب نارضایتی پرسنل قراردادی قرارگرفته است.
وی افزود: انتظار می رود حلاوت و شیرینی افزایش قانونی میزان پرداخت حقوق پرسنل قراردادی، با محمل کاهش سرانه اضافه کاریشان تلخ و تعدیل نگردد.

رییس کمیته بودجه و نظارت مالی همین طور با اشاره به تعیین سقف حقوقی برای نیروهای تابع قانون کار و خصوصاً مدیران میانی اظهار داشت: تعیین سقف حقوقی که مزایای مدیریتی و دیگر استحقاقات را نیز شامل می شود باعث شده که حقوق کارشناسان از مدیران میانی دارای مسئولیت، بیشتر باشد و در نتیجه افراد شایسته و توانمند، انگیزه لازم برای قبول پست های مدیریتی دارای مسئولیت و همین طور برای روسای ادارات و مدیران میانی را نداشته باشند، این در حالیست که بار اصلی کار اجرائی و کارشناسی بر دوش مدیران میانی است که به نظر می آید این وضعیت دارای اشکال و نیازمند اصلاح و بازبینی است.
مظفر اشاره کرد: لازم است که سیاستهای اعمال شده درباب حقوق کارمندان قراردادی، مورد بازبینی لازم قرار گرفته و نتیجه به شورا اعلام گردد.
منبع:

1401/08/29
14:46:57
0.0 / 5
123
تگهای خبر: استان , تخریب , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین