مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران:

تهران نوروز 1402 سبزتر می شود

تهران نوروز 1402 سبزتر می شود به گزارش مرکز املاک، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به برنامه ریزی این سازمان برای توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار تهران، اظهار داشت: نوروز تهران سبزتر از سالهای قبل خواهد بود.


علی محمد مختاری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح اقدامات شهرداری تهران برای توسعه فضای سبز و توزیع عادلانه آن در تهران اظهار داشت: هم اکنون برای آبیاری فضای سبز در شهر تهران برمبنای طرح آب خام شهر تهران بصورت ۱۰۰ درصدی از آب خام و پساب تصفیه شده استفاده می نماییم و موضوع هوشمندسازی و بازچرخانی آب را بصورت جدی پیگیری می نماییم.

وی ادامه داد: تلاش می نماییم علاوه بر استفاده از گونه های مناسب با شرایط اقلیمی تهران از گونه های «کم آب بر» بومی استفاده نمائیم. در حقیقت کاشت چمن در تهران باتوجه به «آب بر» بودن و شرایط تهران در منابع آبی ممنوع شده و گونه های بومی «کم آب بر» جایگزین شده است همین طور نقشی که درخت می تواند در تولید اکسیژن و تحقق هوای بهتر داشته باشد چمن اساسا ندارد؛ پس گیاهان پوششی جایگزین شده است.
مختاری افزود: باتوجه به دستور شهردار تهران، توزیع عادلانه فضای سبز مناطق کم برخوردار مورد توجه قرار گرفتند و در برنامه داریم تا با تملک باغات، لکه های مشجر و پهنه های G در سطح این مناطق و تبدیل آنها به پارک های عمومی، سرانه فضای سبز این مناطق کم برخوردار را توسعه دهیم.

وی با تأکید بر این که در نوروز امسال نیز با طرح های متنوع، تهران سبزتر از سالهای قبل خواهد بود، اضافه کرد: هر ساله تلاش می نماییم با اجرای طرح های مختلف با کمک مردم که انصافا هم همراهی مناسبی دارند و نسبت به فضای سبز حساسیت ویژه ای دارند چهره تهران را در روزهای نوروز متفاوت نماییم که امسال نیز با اجرای طرح های مختلف این کار پررنگ تر از سالهای قبل صورت خواهد گرفت. حساسیت شهروندان به فضای سبز موجب می شود تا ما به عنوان خادمان آنها وظیفه خودرا بهتر انجام دهیم و برنامه ریزی داشته باشیم.

منبع:

1401/11/07
18:32:44
0.0 / 5
218
تگهای خبر: توسعه , تولید , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین