وضعیت ساخت و ساز از نگاه آمار

وضعیت ساخت و ساز از نگاه آمار به گزارش مرکز املاک، سال ۱۴۰۱ واحدهای مسکونی پیشبینی شده در پروانه های صادر شده برای راه اندازی ساختمان توسط شهرداری تهران ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، بررسی نتایج طرح «گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور» در سال ۱۴۰۱ نشان می دهد:
الف- شهر تهران سال ۱۴۰۱، ۴۳‬ هزار‬ و‬ ۴۳۲‬ واحد‬ مسکونی‬ در پروانه های صادر‬ شده برای راه اندازی ساختمان از جانب شهرداری تهران، پیشبینی شده است که نسبت به سال قبل حدود ۲.۵ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه ها ۷.۶ واحد بوده است. همینطور ۵ هزار و ۷۱۱ راه اندازی ساختمان توسط شهرداری تهران در سال ۱۴۰۱ صادر گردیده است که نسبت به سال قبل حدود ۰.۵ درصد افزایش داشته است. مجموع مساحت زیربنا در پروانه های راه اندازی ساختمان صادرشده از جانب شهرداری تهران در سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۷ هزار و ۷۲۶ هزار متر مربع بوده است که نسبت به سال قبل حدود ۱۱ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره ی مورد بررسی حدود ۱۳۵۳ مترمربع بوده است.
ب- کل نقاط شهری کشور در سال ۱۴۰۱، ۴۱‬۷‬ هزار‬ و‬ ۴۶۱‬ واحد‬ مسکونی‬ در پروانه های صادر‬ شده برای راه اندازی ساختمان از جانب شهرداری های کشور پیشبینی شده است که نسبت به سال قبل حدود ۵.۶ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه ی راه اندازی ساختمان ۳.۲ واحد بوده است. همینطور ۱۳۱ هزار و ۱۷۵ پروانه راه اندازی ساختمان توسط شهرداری های کشور در سال ۱۴۰۱ صادرشده است که نسبت به سال قبل حدود ۲.۶ درصد افزایش داشته است. مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان در سال ۱۴۰۱ حدود ۷۶ هزار و ۹۸۸ متر مربع بوده است که نسبت به سال قبل ۰.۹ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۵۸۷ مترمربع بوده است.


منبع:

1402/06/02
22:12:12
0.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین