معاون املاك اداره كل راه و شهرسازی خوزستان:

امتیاز طرح نهضت ملی مسکن فروشی نیست

امتیاز طرح نهضت ملی مسکن فروشی نیست به گزارش مرکز املاک، معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: اقدام به خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن ممنوع و فاقد وجاهت قانونی می باشد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، مرتضی میثاقی پس از ظهر امروز سه شنبه در گفتگویی رسانه با اشاره به این که خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن ممنوع می باشد، اظهار داشت: یکی از اهداف اجرای طرح نهضت ملی مسکن، بسترسازی و فراهم کردن زمینه رونق تولید در عرصه مسکن و ساختمان و تعادل در عرضه و تقاضای مسکن بوده است.
وی اضافه کرد: طرح ملی مورد اشاره در امتداد کاهش معضلات تامین مسکن برای متقاضیان واقعی با در اختیار گذاشتن زمین ارزان اقساطی برای واحدها اجرائی شده است، بدین سبب مردم نباید اجازه دهند که فرصت طلبان با خرید و فروش امتیاز در این طرح بی نظمی ایجاد کنند.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اعلان اینکه برخی افراد بصورت وکالتی مبادرت به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی می کنند، اظهار داشت: اقدام به خرید و فروش واحدهای مسکن ملی به استناد برگه تاییدیه سامانه نهضت ملی مسکن فاقد وجاهت قانونی می باشد.
وی اشاره کرد: این اقدام علاوه بر لغو امتیاز متقاضی نیز برخورد قانونی بوسیله مراجع قضائی با دفاتر ثبت اسناد و مشاورین املاک را که در این فعالیت مشارکت دارند، به همراه دارد.
میثاقی اضافه کرد: مبادرت به خرید و فروش غیرقانونی امتیاز طرح اقدام ملی مسکن، باتوجه به ناآگاهی برخی خریداران امتیازها و انجام نشدن پروسه انتخاب واحد و انعقاد قرارداد واگذاری، منجر به سوءاستفاده و تضییع حقوق خریداران امتیازها و در نهایت درگیری پروژه ها با پرونده های حقوقی و قضائی ناشی از این تخلفات و جرایم خواهد شد.
وی اشاره کرد: هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن و سایر طرح های حمایتی تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی بوسیله ثبت نام کنندگان در طرح ها، مشاورین املاک، افراد و طرق مختلف ممنوع بوده و می تواند منجر به ابطال ثبت نام اولیه و حذف از طرح ها و پروژه ها شود.


منبع:

1402/07/05
23:47:22
0.0 / 5
165
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین